Sporting Yulmann uchun 50-60 million yevro so‘raydi
"Qadimgi sinyora" daniyalik futbolchini o‘rta chiziqni kuchaytirish uchun ustuvor variant sifatida ko‘rsatmoqda. "Sporting" 26 yoshli futbolchi uchun 50-60 million yevro so‘ramoqda, ammo Turinning klubida bunday summani to‘lashga tayyor emas, deb xabar beradi jurnalist Nikolo Skira.
"Bianconeri" vakillari narxni pasaytirish umidida muzokaralarni davom ettirmoqda. Morten Yulmann Italiyaga ko‘chib o‘tishga qarshi emas, lekin "Sporting" yarim himoyachisini qo‘yib yubormoqchi emas va unga maoshni ikki barobar oshirish bilan yangi uzoq muddatli shartnoma taklif etishni rejalashtirmoqda.
Shu bilan birga, tomonlar o‘rtasidagi muzokaralar davom etmoqda va kelgusida kelishuvga erishish ehtimoli mavjud. Futbolchining transferi jamoalar uchun muhim bo‘lib, uning o‘rta maydondagi roli katta ahamiyatga ega.

Sporting требует 50-60 миллионов евро за Юлмана
Полузащитник лиссабонского "Спортинга" Мортен Юлманн остается одной из трансферных целей клуба "Ювентус". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Старая синьора рассматривает датского футболиста как приоритетный вариант для усиления средней линии. "Спортинг" запрашивает за 26-летнего футболиста 50-60 миллионов евро, однако клуб из Турина не готов выплатить такую сумму, сообщает журналист Николо Скира.
Представители "Бьянконери" продолжают переговоры в надежде на снижение цены. Мортен Юлманн не против переезда в Италию, но "Спортинг" не хочет отпускать полузащитника и планирует предложить ему новый долгосрочный контракт с удвоением зарплаты.
Тем не менее, переговоры между сторонами продолжаются, и существует вероятность достижения соглашения в будущем. Трансфер футболиста важен для команд, и его роль в средней линии имеет большое значение.