Lonchar: Akron va Krylya o‘yini natijasi qoniqtirmadi
Futbolchi Stefan Lonchar mavsumning birinchi o‘yiniga oid fikrlarini bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Akron” jamoasining “Krylya Sovetov”ga qarshi o‘tkazgan o‘yinini baholadi. Stefan Lonchar o‘yindan va uning natijasidan to‘liq mamnun emasligini ta’kidladi.
U raqibga hurmat bilan qaragan holda, ayrim kichik jihatlarda jamoalari yaxshiroq o‘ynaganini aytdi. Yarim himoyachi shuningdek, uzoq tanaffusdan so‘ng bu birinchi o‘yin ekanini va barcha jamoalar uchun o‘yinga moslashish qiyin kechayotganini bildirdi.
Samarqand derbisi durang bilan yakunlandi. Uchrashuvning 45-daqiqasida “Akron” himoyachisi Ionuts Nedelchar hisobni ochdi.
Biroq, “Krylya Sovetov” jamoasi tez orada javob berdi va 56-daqiqada Vadim Rakov hisobni tenglashtirdi. Natijada o‘yin 1:1 hisobida yakunlandi.
Bu o‘yinda har ikki jamoa ham o‘z kuchini ko‘rsatishga harakat qildi, biroq g‘alaba uchun yetarli imkoniyatlar yaratilmadi.

Лончар: Результат игры Акрон и Крылья не удовлетворил
Футболист Стефан Лончар поделился своими мыслями о первом матче сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он оценил игру команды “Акон” против “Крыльев Советов”. Стефан Лончар отметил, что он не полностью удовлетворен игрой и ее результатом.
С уважением к сопернику, он сказал, что в некоторых мелочах его команда играла лучше. Полузащитник также сообщил, что это первая игра после долгого перерыва и всем командам трудно адаптироваться к игре.
Самаркандское дерби завершилось вничью. На 45-й минуте защитник “Акрона” Ионутс Неделчар открыл счет.
Однако команда “Крылья Советов” быстро ответила и на 56-й минуте Вадим Раков сравнял счет. В результате игра завершилась со счетом 1:1.
В этой игре обе команды старались продемонстрировать свои силы, но не создали достаточно возможностей для победы.