пасмурно ветер 2.8 м/с, Ю
Rossiya terma jamoasi va Ispaniyaning "Selta" klubi sobiq futbolchisi Aleksandr Mostovoy "Pari NN" klubi futbolchisi Viktor Aleksandrovning o‘z darvozasiga kiritgan avto golini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Aleksandrov Rossiya Premer Ligasi birinchi turida "Krasnodar"ga qarshi o‘yinda o‘z darvozasiga to‘p kiritdi. O‘yinda u darvozabonga pas berishga harakat qilgan, biroq to‘p tarmoqka tushib qolgan va natijada hisob 0:3 ga yakunlangan.
Mostovoy ushbu vaziyatni bir necha bor takroran ko‘rib, hayratda qolganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, ko‘plab hujumchilar bunday vaziyatda gol ura olishmaydi, chunki chap oyoq bilan darvozabonni aldash qiyin ishdir.
Bundan tashqari, Mostovoy ushbu avto golni kiritgandan so‘ng, "Pari NN" jamoasining o‘yini yomonlashganini qayd etdi. Ushbu fikrlar "Chempionat" nashri tomonidan e’lon qilingan.
Shunday qilib, avto gol nafaqat hisobga salbiy ta’sir ko‘rsatdi, balki jamoaning umumiy o‘yin sifati pasayishiga sabab bo‘ldi.

Мостовой Александровым был проанализирован автогол
Бывший футболист сборной России и клуба "Сельта" из Испании Александр Мостовой прокомментировал автогол игрока клуба "Пари НН" Виктора Александрова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Александров забил автогол в матче первого тура Российской Премьер-Лиги против "Краснодара". В игре он пытался сделать пас вратарю, но мяч оказался в сетке, и в результате счет завершился 0:3.
Мостовой, пересмотрев эту ситуацию несколько раз, отметил, что он был в шоке. По его словам, многие нападающие не могут забить в такой ситуации, так как обмануть вратаря левой ногой — это сложная задача.
Кроме того, Мостовой отметил, что после этого автогола игра команды "Пари НН" ухудшилась. Эти мысли были опубликованы изданием "Чемпионат".
Таким образом, автогол оказал негативное влияние не только на счет, но и стал причиной снижения общего качества игры команды.