Mahachkalinsk shahrining Dinamo futbol klubining hujumchisi Gamid Agalarov yangi klub formasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, yangi formaning bir to‘plamida oq va ko‘k ranglar asosiy o‘rin tutadi hamda unda Dag‘iston xaritasi tasvirlangan. Futbolchilar ushbu yangi futbolkalarni poytaxt jamoasi Spartak bilan safardagi o‘yinda sinab ko‘rishdi, o‘yinda raqibga 0:1 hisobida yutqazishdi.
Agalarovning so‘zlariga ko‘ra, forma juda yoqimli ko‘rinishga ega. U klub tez orada taqdim etishi kutilayotgan navbatdagi modellarga ham ijobiy baho berdi.
Yaqinda taqdim etiladigan yangi forma ko‘k rangda bo‘lib, unda yoqa mavjud bo‘ladi. Bu Agalarov uchun yangi tajriba bo‘lib, u ilgari yoqali forma kiygan emasligini ta’kidladi.
Shu bois yangi forma unga qiziqarli va noodatiy ko‘rinadi. Umuman olganda, yangi forma jamoaning o‘ziga xosligini yanada oshiradi va futbolchilarga qulaylik yaratadi.

Агаларов доволен новой формой Динамо
Нападающий футбольного клуба Динамо города Махачкала Гамид Агаларов высказал свое мнение о новой клубной форме. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что в новом комплекте формы основными цветами являются белый и синий, а также на ней изображена карта Дагестана. Футболисты протестировали эти новые футболки в выездном матче против столичной команды Спартак, в котором проиграли со счетом 0:1.
По словам Агаларова, форма выглядит очень приятно. Он также положительно оценил следующие модели, которые клуб планирует представить в ближайшее время.
Новая форма, которая будет представлена скоро, будет синего цвета и с воротником. Это будет новый опыт для Агаларова, который отметил, что ранее не носил форму с воротником.
Поэтому новая форма кажется ему интересной и необычной. В целом, новая форма еще больше подчеркнет индивидуальность команды и создаст комфорт для футболистов.