Diogu Jota «Vulverxempton» sharaflar zalida
Portugaliyalik hujumchi Diogu Jotaning fojiali o‘limi nafaqat “Liverpul”da, balki “Vulverxempton” klubida ham chuqur qayg‘u bilan qabul qilindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diogu Jota ilgari aynan “Vulverxempton” jamoasida faoliyat olib borgan. Ma’lum bo‘lishicha, u 2017 yildan boshlab uch yil davomida ushbu klub sharafini himoya qilgan va endilikda “Vulverxempton” sharaflar zaliga kiritildi.
Jota jamoa uchun juda muhim o‘yinchi bo‘lgan, ayniqsa klub Angliya Premer-ligasiga qaytganidan keyingi davrda uning tarkibidagi roli beqiyos edi. Uchinchi mavsumda, ya’ni so‘nggi yilda, “bo‘rilar” jamoasi o‘z tarixida juda yuqori natijaga erishib, Angliya chempionatida yettinchi o‘rinni egalladi va keyinchalik Yevropa Ligasi musobaqasida ishtirok etdi.
Bu yutuqlar klubning yangi davrda barqaror o‘sishiga asos bo‘ldi. Diogu Jotaning “Vulverxempton”dagi faoliyati nafaqat jamoa, balki butun futbol ixlosmandlari uchun esda qolarli bo‘ldi.

Диогу Жота в зале славы «Вулверхэмптона»
Португальский нападающий Диогу Жота трагически скончался, и это вызвало глубокую скорбь не только в «Ливерпуле», но и в клубе «Вулверхэмптон». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Диогу Жота ранее выступал именно за команду «Вулверхэмптон». Известно, что с 2017 года он защищал цвета этого клуба в течение трех лет и теперь был введен в зал славы «Вулверхэмптона».
Жота был очень важным игроком для команды, особенно после того, как клуб вернулся в Английскую Премьер-Лигу, его роль в составе была неоценима. В третьем сезоне, то есть в последний год, команда «волков» добилась очень высокого результата в своей истории, заняв седьмое место в чемпионате Англии и впоследствии приняв участие в турнире Лиги Европы.
Эти достижения стали основой для стабильного роста клуба в новую эпоху. Карьера Диогу Жоты в «Вулверхэмптоне» осталась в памяти не только команды, но и всех футбольных болельщиков.