Ferdinand Rashfordning Barselonaga o‘tishini baholadi
Avvalgi «Manchester United» futbolchisi Rio Ferdinand Manchester jamoasining hujumchisi Markus Rashfordning «Barcelona» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ilgari xabar qilinganidek, hujumchi allaqachon Ispaniyaga kelib, transfer jarayonini yakunlash uchun tayyorlanmoqda. Ferdinandning so‘zlariga ko‘ra, Markus yangi jamoada mavjud hujumchilar bilan birga o‘ynab, yangi narsalarni sinab ko‘rishi kerak.
U bunga barcha imkoniyatlarga ega va ajoyib natijalar ko‘rsatishi mumkinligiga ishonadi. Shuningdek, sobiq himoyachi Rashfordning o‘yin uslubi Hans-Diter Flik rahbarlik qilayotgan jamoaga mos kelishini ta’kidladi.
O‘tgan mavsumda ingliz hujumchisi «Manchester United»da o‘ynagan, ammo qish mavsumida «Aston Villa» klubiga ijaraga berilgan. Umuman olganda, oxirgi futbol yilida Rashford 41 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urgan va 9 ta golga assist qilgan.

Фердинанд оценил переход Рашфорда в Барселону
Бывший футболист «Манчестер Юнайтед» Рио Фердинанд высказался о переходе нападающего команды Маркуса Рашфорда в клуб «Барселона». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Как ранее сообщалось, нападающий уже прибыл в Испанию и готовится завершить процесс трансфера. По словам Фердинанда, Маркус должен играть с существующими нападающими в новой команде и попробовать что-то новое.
Он верит, что у него есть все возможности и он может показать отличные результаты. Также бывший защитник отметил, что стиль игры Рашфорда соответствует команде, которой руководит Ханс-Дитер Флик.
В прошлом сезоне английский нападающий играл за «Манчестер Юнайтед», но зимой был отдан в аренду в клуб «Астон Вилла». В целом, в последнем футбольном году Рашфорд провел 41 матч, забил 11 голов и сделал 9 голевых передач.