Rozhkov: «Ahmat» jamoasi sezilarli darajada o‘zgardi
Kazanlik "Rubin" jamoasining himoyachisi Ilya Rozhkov Grozniyning "Ahmat" jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ularning jamoasi o'tgan yakshanba kuni "Ahmat" bilan o‘ynadi. Rozhkovning so‘zlariga ko‘ra, ular ko‘proq o‘z o‘yinlariga tayanishga harakat qilishdi.
Ammo haqiqatan ham, bu "Ahmat" jamoasi oldingi mavsumdagisidan ancha farq qiladi. Bu fikr Legalbet tomonidan keltirilgan.
Eslatib o‘tamiz, "Rubin" jamoasi "Ahmat" ustidan 2:0 hisobida mehmondagi o‘yinda g‘alaba qozondi. Yozda Grozniy jamoasiga yangi bosh murabbiy Aleksandr Storojuk tayinlandi.
Shuningdek, klubga Rossiya Premyer Ligasi tarixidagi eng yaxshi to‘purar – Burkinadan bo‘lgan hujumchi Muhammad Konate qaytib keldi. Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi tur doirasida "Rubin" o‘z maydonida "Zenit"ni qabul qiladi, "Ahmat" esa mehmondagi o‘yinda CSKA bilan kuch sinashadi.

Рожков: «Ахмат» команда значительно изменилась
Защитник казанского "Рубина" Илья Рожков высказал мнение о грозненском клубе "Ахмат". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Их команда сыграла с "Ахматом" в прошлое воскресенье. По словам Рожкова, они старались больше полагаться на свою игру.
Но на самом деле эта команда "Ахмат" значительно отличается от прошлогодней. Это мнение было высказано Legalbet.
Напомним, что "Рубин" одержал победу над "Ахматом" со счетом 2:0 в домашнем матче. Летом новым главным тренером грозненского клуба был назначен Александр Сторожук.
Также в клуб вернулся лучший бомбардир в истории Российской Премьер-Лиги – нападающий из Буркина-Фасо Мухаммад Конате. Во втором туре Российской Премьер-Лиги "Рубин" примет на своем поле "Зенит", а "Ахмат" в домашнем матче встретится с ЦСКА.