Ronaldu sportzalda qizi bilan mashq qilmoqda
8 mart kuni Portugaliya terma jamoasi va Saudiya Arabistonining «Al-Nasr» klubi hujumchisi Krishtianu Ronaldu o‘zining 926-golini urdi. U Saudiya Arabistoni chempionati doirasida «Al-Shabab»ga qarshi o‘yinda (2:2) gol urgan holda yana bir tarixiy natijaga erishdi.
Mazkur gol tufayli Ronaldu ajoyib statistik natijani qayd etdi – u 30 yoshgacha 463 ta va 30 yoshdan keyin ham xuddi shuncha, 463 ta gol urgan.
Eslatib o‘tamiz, afsonaviy futbolchi 40 yoshni roppa-rosa bir oy oldin qarshi olgan edi. Shunga qaramay, u faoliyatini yakunlash niyatida emas. Aksincha, yangi maqsadlar qo‘yib, ularga yetishish uchun harakat qilmoqda. Yaqinda u 1000 ta gol urmoqchi ekanini ma’lum qildi. Ushbu tarixiy marraga yetish uchun unga faqat 74 ta gol qoldi.
Manba: Sports24
Angliya terma jamoasi jahon chempionati boshlanishidan avval navbatdagi o‘rtoqlik uchrashuvini o‘tkazishga kelishib oldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. The Mirror nashrining xabariga ko‘ra,
Argentinaning "Boka Xuniors" klubi sport direktori lavozimiga yangi mas’ul tayinlanganini e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu vazifani endilikda Marselo Delgado bajaradi. Bu

Роналду забил 926-й гол и снова установил рекорд
8 марта нападающий сборной Португалии и клуба Саудовской Аравии «Аль-Наср» Криштиану Роналду забил свой 926-й гол. Он достиг еще одного исторического результата, забив гол в матче против «Аль-Шабаб» (2:2) в рамках чемпионата Саудовской Аравии.
Этот гол позволил Роналду зафиксировать удивительную статистику – он забил 463 гола до 30 лет и столько же, 463 гола, после 30 лет.
Напоминаем, что легендарный футболист отметил 40-летие ровно месяц назад. Тем не менее, он не собирается завершать свою карьеру. Напротив, он ставит новые цели и стремится их достичь. Недавно он заявил, что хочет забить 1000 голов. Для достижения этой исторической отметки ему осталось всего 74 гола.