Sobiq Moskva “Dinamo” va bir qator nemis klublarida hujumchi bo‘lgan Sergey Kiryakov “Krasnodar” jamoasining 2024/2025 yilgi mavsumga nisbatan endi o‘ynashi qiyinlashishini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, “Krasnodar” jamoasi mavsumni “Pari NN”ga qarshi mezbonlikda 3:0 hisobida katta g‘alaba bilan boshladi. Hozirgi paytda “Krasnodar” yaxshi kayfiyatda, ammo endi raqiblar uni amaldagi chempion sifatida ko‘rib, unga qarshi alohida tayyorgarlik ko‘radi.
Bu holat nafaqat raqiblarning, balki “Krasnodar”ning o‘zining psixologiyasiga ham ta’sir qiladi. Kiryakovning fikricha, o‘tgan o‘yinda “Krasnodar” raqibidan ancha kuchliroq bo‘ldi.
Jamoa navbatdagi, ikkinchi tur o‘yinida Murad Musayev boshchiligida Moskva “Lokomotiv” jamoasiga qarshi maydonga chiqadi. Ushbu uchrashuv 26 iyul kuni “Krasnodar”ning uy maydonida bo‘lib o‘tadi.

Кирьяков: Краснодар теперь будет рассматриваться как чемпион
Бывший нападающий московского "Динамо" и ряда немецких клубов Сергей Киряков объяснил, что команде "Краснодар" будет сложно играть в сезоне 2024/2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Краснодар" начала сезон с крупной победы 3:0 в домашнем матче против "Пари НН". В настоящее время "Краснодар" в хорошем настроении, но теперь соперники будут рассматривать его как действующего чемпиона и готовиться к встречам с ним особенно тщательно.
Эта ситуация влияет не только на соперников, но и на психологию самого "Краснодара". По мнению Кирякова, в прошедшем матче "Краснодар" был значительно сильнее соперника.
Команда в следующем, втором туре сыграет против московского "Локомотива" под руководством Мурада Мусаева. Этот матч пройдет 26 июля на домашнем стадионе "Краснодара".