Rodina va Chernomorets o‘yini durang bilan yakunlandi
PARI Ligasi start turining birinchi o‘yini “Rodina” va “Chernomorets” jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida Stanislav Bessmertniyning o‘ng tomondan uzatgan to‘piga javoban Kirill Ushatov sakkiz metrdan zarba berdi, ammo darvozabon bu xavfli zarbani qaytardi. 13-daqiqada Denis Tixonov o‘ng qanotdan to‘pni oldi, maydonga kirib, kuchli zarba bilan to‘pni darvozaning yuqori burchagiga yo‘naltirdi va hisobni ochdi – 1:0.
Mehmonlar tezda javob qaytardi. Ular burchak zarbasidan keyin Vladislav Masternoyga pas berdi, u 27 metrdan zarba berdi, to‘p Arshak Koryanning oyog‘iga tegib, darvozaning o‘ng burchagiga kirdi – 1:1.
Astemir Gordyushenko 20 metrdan biroz yuqoriroqqa zarba berdi. Ikkinchi bo‘lim oxirida jamoalar yana hujumlar uyushtira boshladi.
Magomedhabib Abdusalamov chap qanotdan markazga siljib, 23 metrdan darvoza yaqinidagi tayanch ustun yonidan zarba berdi. Mehmonlar tomonidan Ilya Kuxarchuk, Said Aliev va Eldiyar Zarypbekovning bir hujumdagi ko‘p urinishlari bo‘ldi, ammo to‘p uzoq tayanch ustun yonidan o‘tdi.
Koryan o‘ng qanotdan oldinga chiqib, 22 metrdan zarba berdi, ammo to‘p Ilya Kirshning oyog‘idan ricoket qilib, tayanch ustunga urildi. O‘yinning yakuniy hisobiga ko‘ra, 1:1 natija qayd etildi.
Uchrashuvda mezbonlar g‘alaba qozona olmadi. Ushbu o‘yin natijasi bo‘yicha “Rodina” va “Chernomorets” jamoalari 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Har ikki jamoa o‘z imkoniyatlaridan foydalana oldi, ammo g‘alabaga erishish uchun yetarli darajada o‘yin namoyish etilmadi. Ushbu natija tur doirasidagi boshqa o‘yinlarda ham mezbonlarning g‘alaba qozona olmasligi bilan yakunlandi.

Игра Родина и Черноморец завершилась вничью
Первый матч стартового тура Лиги ПАРИ состоялся между командами «Родина» и «Черноморец». Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале игры на ответный удар Кирилла Ушатова, который пробил с восьми метров после передачи Стасислава Бессмертного с правого фланга, вратарь смог отразить опасный удар. На 13-й минуте Денис Тихонов получил мяч на правом фланге, вошел в штрафную и мощным ударом направил мяч в верхний угол ворот, открыв счет – 1:0.
Гости быстро ответили. После углового Владислав Мастеной получил пас и пробил с 27 метров, мяч, коснувшись ноги Аршака Коряна, влетел в правый угол ворот – 1:1.
Астемир Гордиюшенко пробил чуть выше с 20 метров. В конце второго тайма команды снова начали создавать атаки.
Магомедхабиб Абдусаламов, сместившись с левого фланга в центр, пробил с 23 метров рядом с опорной стойкой ворот. У гостей было много попыток в одной атаке от Ильи Кухарчука, Саида Алиева и Эльдияра Зарыпбекова, но мяч прошел мимо опорной стойки.
Корян вышел вперед с правого фланга и пробил с 22 метров, но мяч рикошетом от ноги Ильи Кирша попал в опорную стойку. По итогам матча зафиксирован счет 1:1.
Хозяева не смогли одержать победу в встрече. По результатам этой игры команды «Родина» и «Черноморец» сыграли вничью 1:1.
Обе команды смогли воспользоваться своими возможностями, но не продемонстрировали достаточного уровня игры для достижения победы. Этот результат также завершился без победы хозяев в других матчах тура.