Hujumchi Ugo Ekitike "Ayntraxt" klubidan "Liverpul"ga o‘tishga yaqin turibdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur jurnalist Patrik Bergerning ijtimoiy tarmoqlardagi xabariga ko‘ra, ingliz klubi fransuz futbolchisiga soliqlar to‘lanishidan oldin yiliga taxminan 15-16 million yevro maosh to‘lashi kutilmoqda. Ekitike "Liverpul" uchun seshanba kuni tibbiy ko‘rikdan o‘tadi.
Shu jarayondan so‘ng Ugo bilan "Liverpul" o‘rtasida oltita mavsumga mo‘ljallangan shartnoma imzolanadi, ya’ni 2031 yilning o‘rtalarigacha. Oldinroq matbuotda "Ayntraxt" va "Liverpul" 23 yoshli Ugo Ekitike transferi uchun 95 million yevro miqdorida kelishuvga erishgani haqida xabarlar tarqalgan edi.
Ushbu summa bonus to‘lovlarini ham o‘z ichiga oladi. Shunday qilib, futbolchining yangi jamoasiga o‘tishi yaqin orada rasmiylashtirilishi kutilmoqda.

Экитике будет получать 15 миллионов евро в год в Ливерпуле
Нападающий Уго Экитики близок к переходу из клуба "Айнтрахт" в "Ливерпуль". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного журналиста Патрика Бергера в социальных сетях, английский клуб ожидает, что французскому футболисту будет выплачено около 15-16 миллионов евро в год до уплаты налогов. Экитики пройдет медицинское обследование для "Ливерпуля" во вторник.
После этого будет подписан контракт между Уго и "Ливерпулем" на шесть сезонов, то есть до середины 2031 года. Ранее в прессе сообщалось, что "Айнтрахт" и "Ливерпуль" достигли соглашения о трансфере 23-летнего Уго Экитики на сумму 95 миллионов евро.
Эта сумма включает в себя бонусные выплаты. Таким образом, ожидается, что переход футболиста в новую команду будет оформлен в ближайшее время.