Akinfeev 500-marta kapitan bo‘lib o‘ynadi
Igor Akinfeev dushanba kuni Rossiya Premyer ligasida kapitan lentasini taqib o‘tkazgan 500-mashinasini o‘tkazdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
39 yoshli darvozabon o‘z vazifasini a’lo darajada bajardi va darvozasiga gol o‘tkazmadi. Biroq, CSKA jamoasi «Orenburg»ga qarshi o‘yinda omadli bo‘lmadi.
O‘yinning so‘nggi fiti ovozidan keyin hisob 0:0 bo‘lib yakunlandi. O‘yindan so‘ng Akinfeev 500-marta kapitan sifatida maydonga tushganini bilmaganini tan oldi.
U bu haqida oldindan tayyorlanmaganini aytdi. «Bu men uchun katta sharaf.
Men CSKAda o‘sganman. Menga berilgan mehnat kichik quvonchlar orqali qaytadi.
Men juda baxtliman», deya Akinfeev «Match TV»ga bergan intervyusida so‘zladi. Endilikda Igor Akinfeev va CSKA futbolchilari Rossiya chempionati doirasida 27 iyul kuni uy maydonida «Akhmat» jamoasiga qarshi o‘yinga tayyorgarlik ko‘rishni boshlaydi.

Акинфеев сыграл в 500-й раз в качестве капитана
Игорь Акинфеев в понедельник провел 500-й матч в качестве капитана в Российской Премьер-лиге. Об этом сообщает Euro-football.ru.
39-летний вратарь блестяще справился со своей задачей и не пропустил гол. Однако команда ЦСКА не повезло в игре против «Оренбурга».
Последний свисток зафиксировал счет 0:0. После игры Акинфеев признался, что не знал о том, что сыграл 500-й матч в качестве капитана.
Он сказал, что не готовился к этому заранее. «Это большая честь для меня.
Я вырос в ЦСКА. Возвращение труда ко мне происходит через маленькие радости.
Я очень счастлив», - сказал Акинфеев в интервью «Матч ТВ». Теперь Игорь Акинфеев и футболисты ЦСКА начнут подготовку к игре против команды «Ахмат» на домашнем стадионе 27 июля в рамках чемпионата России.