Hakobo Ramon Komoga o‘tmoqda, Real uni qaytaradi
Markaziy himoyachi Hakobo Ramon Madridning "Real" klubidan "Komo" klubiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi ma’lumotlarga ko‘ra, 20 yoshli futbolchi italiyalik klub taklifini qabul qilgan. Mashhur jurnalist Janluka di Marsiyo xabariga ko‘ra, "Real" va "Komo" klublari o‘rtasida kelishuvga erishilib, unda ispan futbolchisini qayta sotib olish huquqi belgilangan.
Bu huquq 8 million yevro miqdorida bo‘lib, keyingi uch yil davomida amal qiladi. Transfermarkt mutaxassislarining baholashicha, Hakobo Ramoning hozirgi bozor qiymati taxminan 1 million yevroga teng.
U "Real" akademiyasida tarbiyalangan va asosan "Kastilya" jamoasida o‘ynagan. Madridning asosiy jamoasida esa faqat oltita o‘yinda maydonga tushgan.
Ushbu transfer futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lib, uning rivojlanishi uchun muhim imkoniyat yaratadi. "Komo" klubida u ko‘proq maydonga tushib, o‘zini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Хакобо Рамон Комога уходит, Реал его возвращает
Центральный защитник Хакобо Рамон переходит из мадридского "Реала" в клуб "Комо". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно последним данным, 20-летний футболист принял предложение итальянского клуба. По информации известного журналиста Джанлуки Ди Марцио, между клубами "Реал" и "Комо" достигнуто соглашение, в котором предусмотрено право обратного выкупа испанского футболиста.
Это право составляет 8 миллионов евро и будет действовать в течение следующих трех лет. По оценкам специалистов Transfermarkt, текущая рыночная стоимость Хакобо Рамона составляет примерно 1 миллион евро.
Он воспитанник академии "Реала" и в основном играл за команду "Кастилья". В основной команде Мадрида он выходил на поле всего в шести матчах.
Этот трансфер станет новым этапом в карьере футболиста и создаст важную возможность для его развития. В клубе "Комо" ожидается, что он будет чаще выходить на поле и проявлять себя.