Reshford Barselonada ilk mashg‘ulotga chiqadi
Manchester Yunayted jamoasining qanot hujumchisi Markus Reshford yaqinda Barselona klubiga qo‘shiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
27 yoshli futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tgan va chorshanba kuni kataloniyalik jamoaning yangi a’zosi sifatida taqdim etilishi kutilmoqda. Mundo Deportivo ma’lumotlariga ko‘ra, ingliz futbolchisi bugun, seshanba kuni, Barselona jamoasi bilan birinchi mashg‘ulotini o‘tkazadi.
Barselona klubi Markus Reshfordni mavsum oxirigacha ijaraga oldi. Bu davr mobaynida Manchester Yunayted futbolchining maoshini to‘liq to‘lashdan ozod qilinadi.
Shuningdek, Ispaniya klubi futbolchini 30 million yevroga sotib olish huquqiga ega bo‘ladi. Ushbu kelishuv ikki tomon uchun ham foydali bo‘lib, Barselona o‘z hujum chizig‘ini kuchaytirishni maqsad qilgan.
Markus Reshford esa yangi jamoada faoliyatini davom ettirib, o‘z salohiyatini namoyish etishga intiladi.

Рэшфорд выйдет на первое занятие в Барселоне
Крыльевой нападающий Манчестер Юнайтед Маркус Рэшфорд вскоре присоединится к клубу Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
27-летний футболист прошел медицинское обследование и ожидается, что в среду будет представлен как новый член каталонской команды. По данным Mundo Deportivo, английский футболист сегодня, во вторник, проведет свою первую тренировку с командой Барселона.
Клуб Барселона арендовал Маркуса Рэшфорда до конца сезона. В этот период Манчестер Юнайтед будет освобожден от полной оплаты зарплаты футболиста.
Кроме того, испанский клуб получит право выкупить футболиста за 30 миллионов евро. Это соглашение будет выгодно для обеих сторон, так как Барселона нацелена на усиление своей атакующей линии.
Маркус Рэшфорд стремится продолжить свою карьеру в новой команде и продемонстрировать свой потенциал.