Akron egasi Dzyubaning o‘yini bilan to‘liq qoniqdi
Pavel Morozov, «Akron» klubining egasi, Artyom Dzyuba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolchining jamoa uchun muhim kuch ekanligini ta’kidladi. Morozovning so‘zlariga ko‘ra, Dzyuba jamoaga kuch qo‘shish maqsadida taklif qilingan va bu qaror o‘zini oqlagan.
U maydonda ham, jamoa ichida ham yetakchi hisoblanadi. Klub rahbariyati uning o‘yinidan to‘liq mamnun.
Shuningdek, Morozov aytishicha, «Akron» rahbariyatida biroz xavotir bo‘lgan, chunki hujumchi Dzyuba mavsum oralig‘ida faoliyatini yakunlab, jamoani tark etishi mumkin edi. Biroq muzokaralar muvaffaqiyatli o‘tdi va futbolchi bilan shartnoma uzaytirildi.
Artyom Dzyuba 2024 yil kuzida «Akron»ga qo‘shilgan. O‘tgan mavsumda u tuman jamoasi safida 24 o‘yinda maydonga tushib, 10 ta gol urdi va 7 ta golga uzatma berdi.

Владелец "Акрона" полностью удовлетворен игрой Дзюбы
Павел Морозов, владелец клуба «Акрон», высказал свое мнение о Артеме Дзюбе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что футболист является важной силой для команды. По словам Морозова, Дзюба был приглашен с целью усиления команды, и это решение оправдало себя.
Он считается лидером как на поле, так и внутри команды. Руководство клуба полностью удовлетворено его игрой.
Также Морозов отметил, что в руководстве «Акрона» были некоторые опасения, так как нападающий Дзюба мог завершить карьеру в межсезонье и покинуть команду. Однако переговоры прошли успешно, и контракт с футболистом был продлен.
Артем Дзюба присоединился к «Акрону» осенью 2024 года. В прошлом сезоне он провел 24 матча за команду, забил 10 голов и сделал 7 голевых передач.