Ahmed Aydamirov, “Ahmat” jamoasining bosh direktori, jamoaning hujumkor yarim himoyachisi Lechi Sadulaevning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq ma’lum qilinishicha, CSKA jamoasi 25 yoshli Sadulaevni qayta o‘z safiga qo‘shib olishni rejalashtirmoqda, ayniqsa Abbosbek Fayzullaevning tez orada ketishi munosabati bilan. Aydamirovning so‘zlariga ko‘ra, Lechi “Ahmat” futbolchisi hisoblanadi va uning klub bilan uzoq muddatli shartnomasi mavjud.
Transfer jarayoni haqida aniq ma’lumot yo‘q, bu boradagi savollarni jurnalistlarga yo‘llash tavsiya etiladi. U shuningdek, ikki kun oldin Lechi jamoa sardori sifatida maydonga tushganini ta’kidladi.
Transfermarkt portali mutaxassislari Lechi Sadulaevning bozor qiymatini 3,5 million yevro deb baholamoqda. “Ahmat” jamoasi safida u 125 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urishga va 12 ta golli uzatmaga mualliflik qilgan.
Bu futbolchi jamoa uchun muhim o‘yinchi sifatida hisoblanadi va uning faoliyati jamoaning natijalariga sezilarli ta’sir ko‘rsatmoqda.

Будущее Садулаева в Ахмате пока неясно
Ахмед Айдамиров, генеральный директор команды "Ахмат", высказал мнение о будущем атакующего полузащитника Лечи Садулаева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее сообщалось, что команда ЦСКА планирует вернуть 25-летнего Садулаева в свои ряды, особенно в связи с тем, что Аббосбек Файзуллаев скоро покинет команду. По словам Айдамирова, Лечи является игроком "Ахмата" и у него есть долгосрочный контракт с клубом.
Конкретной информации о процессе трансфера нет, журналистам рекомендуется направлять вопросы по этому поводу. Он также отметил, что два дня назад Лечи вышел на поле в качестве капитана команды.
Специалисты портала Transfermarkt оценивают рыночную стоимость Лечи Садулаева в 3,5 миллиона евро. В составе команды "Ахмат" он провел 125 официальных матчей, забил 12 голов и сделал 12 голевых передач.
Этот футболист считается важным игроком для команды, и его деятельность значительно влияет на результаты команды.