Real Vinisius maoshini oshirishdan ehtiyotlanmoqda
Madridning «Real» klubi Vinisius Zhunior bilan shartnomani uzaytirish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq klub ichki maosh tizimini buzmaslikka harakat qilmoqda. Hozirda 25 yoshli braziliyalik hujumchi yiliga o‘rtacha 15 million yevro sof daromad oladi.
Uning amaldagi shartnomasi 2027 yilga qadar mo‘ljallangan. Har mavsum uning maoshi oshib boradi va besh yillik davrda Vinisius jami taxminan 150 million yevro ishlab topadi.
The Best mukofotini qo‘lga kiritgach, uning yillik daromadi yana ikki million yevroga ko‘tarildi. Manbalarning aytishicha, Madrid rahbariyati Vinisius maoshini yiliga 15 million yevrodan oshirib yuborishdan ehtiyotlanmoqda, chunki bu Kilian Mbappe va Jud Bellingemning shartnomalarini qayta ko‘rib chiqishni talab qilishi mumkin.
Ular o‘z maoshlarining tengligini saqlab qolishni xohlashlari ehtimoldan holi emas. Vinisius atrofidagilar Mbappening «Real»ga kelishida olgan imtiyozli bonusini ham maosh tarkibiy qismi deb hisoblaydi va daromadlarni solishtirishda hisobga olish kerak deb o‘ylaydi.
Shu bilan birga, ommaviy axborot vositalarining xabar berishicha, Vinisius Saudiya Arabistoniga ko‘chib o‘tish variantini ko‘rib chiqmagan va faoliyatini aynan «Real»da davom ettirish niyatida. U klubdagi yutuqlari darajasiga mos keladigan shart-sharoitlarni kutmoqda.

Реал Винисиус опасается повышения зарплаты
Мадридский клуб «Реал» ведет переговоры о продлении контракта с Винисиусом Жуниором. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Однако клуб старается не нарушать внутреннюю зарплатную систему. В настоящее время 25-летний бразильский нападающий зарабатывает в среднем 15 миллионов евро чистого дохода в год.
Его действующий контракт рассчитан до 2027 года. Каждый сезон его зарплата будет увеличиваться, и за пятилетний период Винисиус заработает примерно 150 миллионов евро.
После получения награды The Best его годовой доход увеличился еще на два миллиона евро. По словам источников, руководство Мадрида опасается, что увеличение зарплаты Винисиуса выше 15 миллионов евро в год может потребовать пересмотра контрактов Килиана Мбаппе и Джуда Беллингема.
Не исключено, что они захотят сохранить равенство своих зарплат. Люди вокруг Винисиуса считают, что льготный бонус, который Мбаппе получил при переходе в «Реал», также следует учитывать как часть зарплаты при сравнении доходов.
В то же время, по сообщениям СМИ, Винисиус не рассматривал вариант перехода в Саудовскую Аравию и намерен продолжить свою карьеру именно в «Реале». Он ожидает условий, соответствующих уровню своих достижений в клубе.