Federiko Kyieza Italiyaga qaytishi mumkin
Federiko Kyieza «Liverpul»dan ketishi mumkin, chunki u doimiy o‘yin amaliyotini va 2026 yilgi Jahon chempionatiga Italiya terma jamoasiga qaytish imkoniyatini izlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqida Caught Offside nashri xabar berdi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, voqealar rivojini kuzatayotgan klublardan biri «Napoli» hisoblanadi.
Italiya chempionlari 27 yoshli hujumchini «Bolonya»dan Dan Ndoyuning o‘rniga variant sifatida ko‘rib chiqmoqda, agar ushbu transfer amalga oshmasa. Shuningdek, Kyiezaning «Roma»ga o‘tishi ham ehtimoldan holi emas.
Rim jamoasi bosh murabbiyi Jan Piero Gasperini hujumchi o‘zining taktikasiga mukammal mos kelishini ta’kidlaydi. Bundan tashqari, «Liverpul» so‘rayotgan narx poytaxt klubi byudjetiga mos keladi.
O‘tgan mavsumda Kyieza «Liverpul» safida 14 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va ikki golga uzatma berdi.

Федерико Киеза может вернуться в Италию
Федерико Киеза может покинуть «Ливерпуль», так как он ищет постоянную игровую практику и возможность вернуться в сборную Италии на чемпионат мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом также сообщает издание Caught Offside. По данным источника, одним из клубов, следящих за развитием событий, является «Наполи».
Итальянские чемпионы рассматривают 27-летнего нападающего как вариант вместо Дана Ндойи из «Болоньи», если этот трансфер не состоится. Также не исключен переход Киезы в «Рому».
Главный тренер римской команды Джан Пьеро Гасперини подчеркивает, что нападающий идеально вписывается в его тактику. Кроме того, цена, которую запрашивает «Ливерпуль», соответствует бюджету столичного клуба.
В прошлом сезоне Киеза провел 14 матчей за «Ливерпуль», забил два гола и отдал две голевые передачи.