Kuchaev: Osipenko va Komlichenko ketishi ta’sir qilmagan
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Konstantin Kuchaev jamoaning holatiga liderlarning ushbu transfer oynasida ketishi qanday ta’sir qilgani haqidagi savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mavsum oldidan jamoani himoyachi Maksim Osipenko va hujumchi Nikolay Komlichenko tark etgani ma’lum. Kuchaevning so‘zlariga ko‘ra, jamoa ikki futbolchini yo‘qotgan bo‘lsa-da, ularning o‘rniga yaxshi o‘yinchilar kelgan.
Jamoa tarkibida katta o‘zgarishlar yuz bermagan, asosiy tarkib saqlanib qolgan. Jamoa kichik guruhdan iborat emasligi sababli, bu o‘zgarishlar umumiy natijaga ta’sir qilmagan.
Yangi mavsumning birinchi turida «Rostov» o‘z maydonida «Zenit»ga 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Keyingi o‘yinda ular 26 iyul kuni Moskva «Dinamo» jamoasining maydoniga safar qilishadi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi ikkinchi o‘yini bo‘ladi va unda «Rostov» o‘z kuchini sinab ko‘radi. Jamoa bosh murabbiyi va futbolchilar o‘z vazifalarini bajarishga tayyor ekanliklarini ta’kidlashdi.
Shuningdek, yangi futbolchilar jamoaga tez moslashib, o‘z o‘yinini ko‘rsatishga harakat qilmoqda. Umuman olganda, «Rostov» jamoasi kelajakdagi o‘yinlarga ijobiy munosabatda va yuqori natijalar uchun kurashmoqda.

Кучаев: Уход Осипенко и Комличенко не оказал влияния
Полузащитник команды «Ростов» Константин Кучаев ответил на вопрос о том, как уход лидеров команды в это трансферное окно повлиял на состояние команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Перед началом этого сезона стало известно, что команду покинули защитник Максим Осипенко и нападающий Николай Комличенко. По словам Кучаева, хотя команда потеряла двух футболистов, на их место пришли хорошие игроки.
В составе команды не произошло больших изменений, основной состав остался прежним. Поскольку команда не состоит из небольшой группы, эти изменения не повлияли на общий результат.
В первом туре нового сезона «Ростов» на своем поле проиграл «Зениту» со счетом 1:2. В следующем матче они 26 июля отправятся в гости к московскому «Динамо».
Эта игра станет для команды вторым матчем в сезоне, и в ней «Ростов» проверит свои силы. Главный тренер команды и футболисты подчеркнули, что готовы выполнять свои задачи.
Также новые футболисты стараются быстро адаптироваться в команде и показать свою игру. В целом команда «Ростов» настроена позитивно на предстоящие игры и борется за высокие результаты.