Rossiya terma jamoasi va “Lokomotiv” klubi futbolchisi Sergey Pinyaev Moskva markaziy sport klubi (CSKA)ga o‘tishga yaqinlashmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda “Chempionat” nashri xabar berdi. Manba ma’lumotiga ko‘ra, “armeyetslar” 20 yoshli futbolchining shartnomasida belgilangan 900 million rubl (9,7 million yevro) miqdorida taklif bilan chiqdi.
Endi so‘nggi qaror Pinyaevning o‘ziga bog‘liq. O‘tgan mavsumda chap qanot hujumchisi bo‘lgan futbolchi Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, 8 million yevro atrofida baholanadi.
U klub darajasida 38 o‘yinda maydonga tushib, 11 ta gol urdi va 8 ta samarali uzatma berdi. Oldinroq CSKA sobiq hujumchisi Valeriy Masalitin Pinyaev murabbiy Chelestini talablariga mos kelmasligini ta’kidlagan edi.

ЦСКА предложил купить Сергея Пиняева
Игрок сборной России и клуба «Локомотив» Сергей Пиняев близок к переходу в Московский центральный спортивный клуб (ЦСКА). Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание «Чемпионат». По информации источника, «армейцы» вышли с предложением в размере 900 миллионов рублей (9,7 миллиона евро), указанным в контракте 20-летнего футболиста.
Теперь последнее решение зависит от самого Пиняева. В прошлом сезоне нападающий левого фланга, по оценке портала Transfermarkt, оценивается примерно в 8 миллионов евро.
Он провел 38 матчей на клубном уровне, забил 11 голов и сделал 8 результативных передач. Ранее бывший нападающий ЦСКА Валерий Масалитин подчеркивал, что Пиняев не соответствует требованиям тренера Челестини.