Gasilin: Fayzullaev CSKAdan Istanbulga o‘tishi mumkin
Sobiq futbolchi Aleksey Gasilin hujumchi yarim himoyachi Abbosbek Fayzullaevning Moskva jamoasi CSKA dan Istanbul Boshakshehir klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq Moskva klubidan ma’lum qilinishicha, o‘zbek futbolchisi tibbiy ko‘rikdan o‘tgan. Gasilin Fayzullaevning iste’dodini e’tirof etar ekan, u o‘tgan mavsumda asosiy tarkibda o‘z o‘rnini yo‘qotganini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, futbolchi yaxshi boshlagan, ammo murabbiy Nikolaichning taktikasida unga mos kelmagan. Gasilin, shuningdek, Turkiyaga o‘tish uning faoliyatida yangi imkoniyatlarga eshik ochishi mumkinligini aytdi.
U o‘yinchi va klubning bu qarordan mamnun ekanligini taxmin qildi. Shuningdek, CSKA jamoasi Premyer liga birinchi turida Orenburgga qarshi safarda o‘yinda durang natijasi bilan 0:0 hisobida o‘ynaganini eslatib o‘tdi.
Bu holat jamoaning hozirgi holati va kelajakdagi imkoniyatlari uchun muhim hisoblanadi. Umuman olganda, futbolchi faoliyatida yangi bosqich boshlanishi ehtimoli mavjudligi ta’kidlandi.

Гасилин: Файзуллаев может перейти из ЦСКА в Стамбул
Бывший футболист Алексей Гасилин высказал мнение о том, что нападающий полузащитник Аббосбек Файзуллаев может перейти из московского клуба ЦСКА в стамбульский клуб Башакшехир. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее московский клуб сообщил, что узбекский футболист прошел медицинское обследование. Гасилин, признавая талант Файзуллаева, отметил, что в прошлом сезоне он потерял свое место в основном составе.
По его словам, футболист хорошо начал, но не вписывался в тактику тренера Николаича. Гасилин также сказал, что переход в Турцию может открыть новые возможности в его карьере.
Он предположил, что игрок и клуб довольны этим решением. Также он напомнил, что команда ЦСКА в первом туре Премьер-лиги сыграла вничью 0:0 в выездном матче против Оренбурга.
Эта ситуация важна для текущего состояния команды и будущих возможностей. В целом было подчеркнуто, что существует вероятность начала нового этапа в карьере футболиста.