Ibragimovich Shvetsiya futbolchisiga tasalli berdi
Shvetsiya ayollar terma jamoasi Yevropa chempionatining chorak finalida Angliya jamoasiga mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu mag‘lubiyat penaltilar seriyasidagi muvaffaqiyatsizlik tufayli yuz berdi. Qarorli penalti zarbasini Smella Holmberg amalga oshirdi, biroq u muvaffaqiyatsizlikka uchradi va bu holat uni sezilarli darajada ranjitdi.
Bu vaziyatdan keyin Smellani tasalli berishga mashhur futbolchi Zlatan Ibragimovich ko‘ngil bildirgan. U unga shaxsan xabar yozib, o‘yinni juda yaxshi o‘tkazgani va kelajakda ham penaltilarni urishda davom etishi kerakligini aytgan.
Futbolchining otasi Zlatan Ibragimovichning qizining eng sevimli futbolchilaridan biri ekanligini ham ta’kidladi. Ushbu voqea jamoa va muxlislar uchun qiyin bo‘lganiga qaramay, kelajakda yanada kuchliroq natijalar ko‘rsatishga umid bildirildi.

Ибрагимович утешил шведского футболиста
Женская сборная Швеции проиграла команде Англии в четвертьфинале чемпионата Европы. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Это поражение произошло из-за неудачи в серии пенальти. Решающий пенальти исполнила Смелла Хольмберг, но она не смогла его реализовать, и это значительно её огорчило.
После этой ситуации утешить Смеллу решил знаменитый футболист Златан Ибрагимович. Он написал ей личное сообщение, в котором сказал, что она очень хорошо провела игру и что ей следует продолжать бить пенальти в будущем.
Отец футболистки также отметил, что Златан Ибрагимович является одним из самых любимых футболистов её дочери. Несмотря на то, что это событие было трудным для команды и болельщиков, была выражена надежда на более сильные результаты в будущем.