Moskva "Lokomotiv"ining sobiq kapitanı Dmitriy Loskov joriy mavsumda temiryo‘lchilar oldida turgan vazifalarni qiyin deb atadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub rahbariyati ilgari jamoa Rossiya chempionatining yuqori uchligida joy olish va Rossiya Kubogida g‘alaba qozonish uchun kurashishini ma’lum qilgan edi. Loskovning so‘zlariga ko‘ra, yuqori darajadagi futbolda maqsadsiz yutuq bo‘lmaydi va har bir murabbiy jamoasi bilan nimadir yutmoqchi bo‘ladi.
Shu bilan birga, u jamoaning chempionatdagi boshlanishidan ijobiy taassurot olganini tan oldi. Birinchi turda "Lokomotiv" o‘z maydonida "Sochi"ni 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Keyingi o‘yinda Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa "Krasnodar"ga qarshi maydonga tushadi. Ushbu uchrashuv 26 iyul kuni "buzovlar"ning uy stadionida bo‘lib o‘tadi.
Shunday qilib, jamoa oldida murakkab, ammo erishilishi mumkin bo‘lgan vazifalar turibdi. Futbolchilar va murabbiylar ushbu maqsadlarga erishish uchun barcha kuchini sarflashga tayyor.

Лосков озвучил сложные задачи перед Локомотивом
Бывший капитан московского "Локомотива" Дмитрий Лосков назвал задачи, стоящие перед железнодорожниками в текущем сезоне, сложными. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Руководство клуба ранее заявляло, что команда будет бороться за место в тройке лучших чемпионата России и за победу в Кубке России. По словам Лоскова, в высоком уровне футбола не бывает побед без цели, и каждый тренер хочет что-то выиграть со своей командой.
В то же время он признал, что команда оставила положительное впечатление с начала чемпионата. В первом туре "Локомотив" на своем поле одержал победу над "Сочи" со счетом 3:0.
В следующем матче команда под руководством Михаила Галактионова выйдет на поле против "Краснодара". Эта встреча состоится 26 июля на домашнем стадионе "быков".
Таким образом, перед командой стоят сложные, но достижимые задачи. Футболисты и тренеры готовы приложить все усилия для достижения этих целей.