Daniil Xlusevich «Spartak» asosiy tarkibida o‘ynashni xohlaydi
Futbolchi Daniil Xlusevich Moskva «Spartak» klubidagi o‘z holatini baholadi va yangi mavsumda Dejan Stankovich jamoasining asosiy tarkibida o‘ynashni xohlashini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Metaratings.ru saytiga bergan intervyusida o‘zining jamoadagi roli va maydondagi vaqtidan qoniqish bilan gapirdi. Futbolchi mavsum endigina boshlandigini, voqealar qanday rivojlanishini ko‘rishni istayotganini aytdi.
Shuningdek, u asosiy tarkibda doimiy o‘yin ko‘rsatishni orzu qilayotganini ta’kidladi. Xlusevich 2022 yilda Tula shahrining «Arsenal» klubidan «Spartak»ga o‘tgan.
O‘tgan Premyer liga mavsumida 24 yoshli chekkaviy himoyachi 13 ta o‘yinda maydonga tushib, bir golga uzatma bergan. Shuningdek, u Rossiya Kubogi doirasida o‘tkazilgan «Fonbet» musobaqasida beshta o‘yinda ishtirok etgan.
Futbolchining «Spartak» bilan amaldagi shartnomasi yana bir yil davom etadi. Xlusevich yangi mavsumda jamoaga ko‘proq foyda keltirishga tayyorligini bildirgan.

Даниил Хлусевич хочет играть в основном составе «Спартака»
Футболист Даниил Хлусевич оценил свое положение в московском клубе «Спартак» и заявил о желании играть в основном составе команды Деяна Станковича в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью Metaratings.ru он с удовлетворением говорил о своей роли в команде и времени на поле. Футболист отметил, что сезон только начался и он хочет увидеть, как будут развиваться события.
Также он подчеркнул, что мечтает о постоянном выступлении в основном составе. Хлусевич перешел в «Спартак» из тульского клуба «Арсенал» в 2022 году.
В прошлом сезоне Премьер-лиги 24-летний крайний защитник выходил на поле в 13 матчах и сделал одну голевую передачу. Также он участвовал в пяти играх турнира «Фонбет» в рамках Кубка России.
Контракт футболиста с «Спартаком» действует еще год. Хлусевич заявил о готовности принести команде больше пользы в новом сезоне.