Marko Verratti Peskara klubiga sherik bo‘ldi
Sobiq Italiya terma jamoasi va PSJ klubi o‘yinchisi Marko Verratti faoliyatini boshlagan klubning hamkoriga aylandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi «Peskara» klubining 50 foiz aksiyalarini sotib oldi. Bu haqda La Gazzetta dello Sport nashri xabar berdi.
Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Verratti va klub mavsum boshlanishidan oldin barcha huquqiy masalalarni hal qiladilar. Yaqin kunlarda «Peskara» yangi egasi haqida rasmiy bayonot beradi.
Shuningdek, futbolchi klub rahbariyatiga kiradi va direktorlar kengashida o‘z vakilini qo‘yadi. Marko Verratti Peskarada tug‘ilgan.
U 2005-2009 yillarda shu klub akademiyasida o‘qigan, keyinchalik asosiy jamoada o‘ynagan. Kelasi mavsumda «Peskara» Italiya futbolining ikkinchi darajali ligasi — Seriya Bda ishtirok etadi.

Марко Верратти стал партнером клуба Пескара
Бывший игрок сборной Италии и клуба ПСЖ Марко Верратти стал партнером клуба, в котором начал свою карьеру. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист приобрел 50 процентов акций клуба «Пескара». Об этом сообщает газета La Gazzetta dello Sport.
По данным источника, Верратти и клуб решат все юридические вопросы до начала сезона. В ближайшие дни «Пескара» сделает официальное заявление о новом владельце.
Кроме того, футболист войдет в руководство клуба и назначит своего представителя в совет директоров. Марко Верратти родился в Пескаре.
Он учился в академии этого клуба с 2005 по 2009 год, а затем играл в основной команде. В следующем сезоне «Пескара» будет участвовать во втором дивизионе итальянского футбола — Серии B.