Semshov: Spartak chempionlik uchun kuchaytirishga muhtoj
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Igor Semshov mavsum boshidagi “Spartak” jamoasining o‘yinlari haqidagi fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Birinchi turda “qizil oq” jamoa Daghistonning Makhachkala shahridagi “Dinamo” klubini Markinyosning goli evaziga minimal hisobda mag‘lub etdi. Semshovning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” kerakli uch ochko oldi va ular shubhasiz “Dinamo”dan ustunroq o‘ynadi.
Biroq, jamoaga kuchaytirishlar zarur, chunki chempionlik uchun kurashish maqsadida tarkibni mustahkamlash lozim. Mutaxassis fikricha, “Spartak”ning hozirgi holati haqida yakuniy xulosalar keyinchalik, jamoa Rossiya Premer-Ligasidagi raqobatchilariga qarshi o‘yinlarni o‘tkazgachgina berilishi mumkin.
26 iyul kuni “Spartak” “Baltika” jamoasi bilan o‘ynaydi. Bu o‘yin “Lukoyl Arena” stadionida bo‘lib o‘tadi va u mavsumning ikkinchi turi doirasida tashkil etiladi.
Futbol ixlosmandlari uchun bu bahs katta qiziqish uyg‘otadi, chunki jamoalar o‘z o‘yinini yanada yaxshilashga intilmoqda. Shuningdek, “Spartak”ning mavsumdagi keyingi o‘yinlari uning kuchini aniqroq ko‘rsatishga imkon beradi.

Семшов: Спартак нуждается в усилении для чемпионства
Бывший футболист сборной России Игорь Семшов поделился мнением о играх команды «Спартак» в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В первом туре «красно-белые» минимально обыграли клуб «Динамо» из Махачкалы благодаря голу Маркиньоса. По словам Семшова, «Спартак» заработал необходимые три очка и, безусловно, сыграл лучше «Динамо».
Однако команде нужны усиления, так как для борьбы за чемпионство необходимо укрепить состав. По мнению специалиста, окончательные выводы о текущем состоянии «Спартака» можно будет сделать только после того, как команда проведет игры против соперников в Российской Премьер-Лиге.
26 июля «Спартак» сыграет с командой «Балтика». Эта игра пройдет на стадионе «Лукойл Арена» и будет организована в рамках второго тура сезона.
Для футбольных болельщиков этот матч вызывает большой интерес, так как команды стремятся улучшить свою игру. Также последующие игры «Спартака» позволят более точно показать его силу.