Syomin: Fayzullaevning ketishi CSKA uchun zarba bo‘ladi
Mashhur murabbiy Yuri Syomin CSKA jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Abbosbek Fayzullaevning «Istanbul Boshakshehir» klubiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Syominning fikricha, O‘zbekiston futbolchisining jamoani tark etishi «armeytsilar» uchun katta yo‘qotish bo‘ladi. U Abbosbekni yaxshi ko‘rganini va uning ketishi tabiiy jarayon ekanligini ta’kidladi.
Murabbiy futbolchining CSKA jamoasida yaxshi ishlaganini va uning kelajakda katta imkoniyatlarga ega ekanligini qayd etdi. Abbosbek Fayzullaev 2023 yil avgust oyidan buyon CSKA safida o‘ynab kelmoqda.
U ikki mavsum davomida 72 rasmiy o‘yinda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va jamoadoshlariga 22 ta samarali uzatma berdi. Shu bilan birga, CSKA joriy mavsum Premyer-liganing birinchi turida «Orenburg»ga qarshi safarda o‘tkazilgan o‘yinda 1 ochko to‘plagan.

Сёмин: Уход Файзуллаева станет ударом для ЦСКА
Знаменитый тренер Юрий Сёмин высказал мнение о возможном переходе нападающего полузащитника ЦСКА Аббосбека Файзуллаева в клуб «Истанбул Башакшехир». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Сёмина, уход узбекского футболиста станет большой утратой для «армейцев». Он отметил, что любит Аббосбека и что его уход — естественный процесс.
Тренер отметил, что футболист хорошо работал в команде ЦСКА и у него есть большие перспективы в будущем. Аббосбек Файзуллаев играет за ЦСКА с августа 2023 года.
Он провел 72 официальных матча за два сезона, забил 8 голов и сделал 22 результативные передачи своим партнёрам. При этом ЦСКА в текущем сезоне в первом туре Премьер-лиги набрал 1 очко в выездном матче против «Оренбурга».