Belgiya yarim himoyachisi, Italiya "Milan" klubining futbolchisi Aleksis Salemaker Seriya Ada o‘zining vatandoshi Kevinning de Bryunening paydo bo‘lishini iliq kutib oladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu holat Italiya chempionatining mashhurligi ortayotganidan dalolat berishini ta’kidlaydi. Salemakerning fikricha, Italiya futboli uchun bunday yuqori saviyadagi futbolchilarning bo‘lishi juda foydalidir.
U ochiqchasiga aytadiki, Kevinning raqib sifatida ko‘rinishini istamagan bo‘lardi, ammo jamoasi "Napoli"ga qarshi o‘yinlarda g‘alaba qozonishga intiladi. Salemakerning so‘zlariga ko‘ra, oldinda qiziqarli va jozibali chempionat kutmoqda.
Shuningdek, Seriya Ada nafaqat de Bryune, balki 2018 yilda "Oltin to‘p" sovrinini qo‘lga kiritgan xorvat futbolchi Luka Modrich ham ishtirok etadi. Bu esa Italiya ligasining sifat va raqobatbardoshligini yanada oshiradi.
Umuman olganda, chempionatda bunday tajribali va mashhur futbolchilarning bo‘lishi muxlislar uchun katta zavq va qiziqish uyg‘otadi.

De Bryune Серия А повышает качество футбола
Полузащитник сборной Бельгии и игрок итальянского клуба "Милан" Алексис Салемакер тепло приветствует появление своего соотечественника Кевина де Брейне в Серии А. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркивает, что это свидетельствует о растущей популярности итальянского чемпионата. По мнению Салемакера, наличие таких высококлассных футболистов очень полезно для итальянского футбола.
Он откровенно говорит, что не хотел бы видеть Кевина в качестве соперника, но его команда стремится одержать победу в матчах против "Наполи". По словам Салемакера, впереди нас ждет интересный и привлекательный чемпионат.
Кроме того, в Серии А участвует не только де Брейне, но и хорватский футболист Лука Модрич, который в 2018 году получил Золотой мяч. Это еще больше повысит качество и конкурентоспособность итальянской лиги.
В целом, наличие таких опытных и известных футболистов в чемпионате вызывает большой восторг и интерес у болельщиков.