Beshiktash klubi Milan jamoasi bilan Emerson Royalni ijaraga olish borasida muzokaralarni faollashtirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur futbol insayderi Fabrizio Romano ma’lumotlariga ko‘ra, turk grandi italyan klubiga rasmiy taklif yuborgan va bitimni tezroq yakunlashni maqsad qilgan. Tomonlar braziliyalik himoyachini 2026 yil yozigacha ijaraga berish variantini muhokama qilmoqda.
Shuningdek, shartnomada 10 million yevro miqdorida sotib olish huquqi ham ko‘zda tutilgan. O‘tgan mavsumda Emerson Royal Serie A doirasida Milan jamoasi safida 17 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo gol yoki assist qayd etmagan.
Transfermarkt saytining ma’lumotlariga ko‘ra, Emersonning bozor bahosi hozirda 9 million yevroga teng. Ushbu muzokaralar ikki klub o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashga xizmat qilishi kutilmoqda.

Бешикташ планирует арендовать Эмерсона Рояла
Клуб Бешикташ активизировал переговоры с командой Милан по аренде Эмерсона Рояла. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации известного футбольного инсайдера Фабрицио Романо, турецкий грант направил итальянскому клубу официальное предложение и поставил цель быстрее завершить сделку. Стороны обсуждают вариант аренды бразильского защитника до лета 2026 года.
Также в контракте предусмотрено право выкупа за сумму в 10 миллионов евро. В прошлом сезоне Эмерсон Роял провел 17 матчей в рамках Серии А за команду Милан, однако не отметился голом или ассистом.
Согласно данным сайта Transfermarkt, рыночная стоимость Эмерсона в настоящее время составляет 9 миллионов евро. Ожидается, что эти переговоры будут способствовать дальнейшему укреплению сотрудничества между двумя клубами.