Selyuk: Pinyaev uchun Lokomotivda qolish maqsadga muvofiq
Futbol agenti Dmitriy Selyuk Sergey Pinyaev uchun «Lokomotiv»da qolish afzal ekanligini tushuntirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda hujumchi CSKAga o‘tishni rad etgani eslatib o‘tiladi. Selyukning so‘zlariga ko‘ra, Pinyaev allaqachon «Lokomotiv»ga moslashgan.
Jamoa bosh murabbiyi Galaktionov uni qanday o‘ynatishni yaxshi biladi, shuningdek, jamoa a’zolari ham uning o‘yin uslubiga va imkoniyatlariga tanish. Ular bir-birini yaxshi tushunadi va yaxshi jamoaviy o‘yinni namoyish qilmoqda.
Agent ta’kidlashicha, CSKAga o‘tish Pinyaevning Yevropaga ketish istagi bilan mos kelmaydi. Chunki hozirda «armiya» klubi ustiga sanksiyalar joriy etilganligi sababli futbolchining Yevropa klubiga transferi imkonsiz.
O‘tgan mavsumda Sergey Pinyaev 38 o‘yinda 19 gol va assistga teng ball to‘plagan. Bu natija uning jamoaga qo‘shgan katta hissasini ko‘rsatadi.

Селюк: Оставаться в Локомотиве для Пиняева целесообразно
Футбольный агент Дмитрий Селюк объяснил, что для Сергея Пиняева предпочтительнее остаться в «Локомотиве». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Недавно было напомнено, что нападающий отказался перейти в ЦСКА. По словам Селюка, Пиняев уже адаптировался в «Локомотиве».
Главный тренер команды Галактионов хорошо знает, как его использовать, а также члены команды знакомы с его стилем игры и возможностями. Они хорошо понимают друг друга и демонстрируют хорошую командную игру.
Агент подчеркивает, что переход в ЦСКА не соответствует желанию Пиняева уехать в Европу. Поскольку в настоящее время на клуб «армейцев» наложены санкции, переход футболиста в европейский клуб невозможен.
В прошлом сезоне Сергей Пиняев в 38 матчах забил 19 голов и отдал столько же передач. Этот результат показывает его большой вклад в команду.