Ahmed Aydamirov, “Ahmat” futbol klubi bosh direktori lavozimida faoliyat yuritib, G‘rozni jamoasining bosh murabbiyi lavozimiga Aleksandr Storojukning tayinlanish sabablarini izohladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bosh murabbiyni tanlash jarayonida ko‘plab nomzodlar ko‘rib chiqilgan. Tanlovda murabbiyning xarakteri, malakasi va bilimlari muhim omillar sifatida hisobga olingan.
Natijada, ushbu mezonlarga javob bergan Storojuk bosh murabbiy etib saylangan. Aydamirov shuningdek, murabbiyga hech qanday bosim o‘tkazilmayotganini ta’kidladi.
U har qanday masalada rahbariyat bilan bemalol muloqot qilish huquqiga ega. Aleksandr Storojuk “Ahmat” klubida ishlashdan oldin Tula shahrining “Arsenal” klubini boshqargan.
Bundan tashqari, u “Krasnodar” klubining turli darajadagi jamoalarida, jumladan asosiy tarkibda ham faoliyat yuritgan. Yangi bosh murabbiyning debyut o‘yini muvaffaqiyatsiz kechdi: “Ahmat” jamoasi “Rubin”ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Mazkur qaror jamoa rivoji va kelajakdagi muvaffaqiyatlar uchun muhim qadam sifatida baholanmoqda. Rahbariyat murabbiyning ish faoliyatini qo‘llab-quvvatlashda davom etadi va jamoaning natijalariga erishish uchun barcha sharoitlarni yaratishga intilmoqda.

Главным тренером команды Ахмат назначен Сторожук
Ахмед Айдамиров, генеральный директор футбольного клуба "Ахмат", объяснил причины назначения Александра Сторожука на должность главного тренера команды Грозный. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в процессе выбора главного тренера было рассмотрено множество кандидатов. При выборе учитывались характер, квалификация и знания тренера как важные факторы.
В результате, Сторожук, соответствующий этим критериям, был назначен главным тренером. Айдамиров также подчеркнул, что на тренера не оказывается никакого давления.
Он имеет право свободно общаться с руководством по любым вопросам. Перед работой в клубе "Ахмат" Александр Сторожук руководил клубом "Арсенал" из города Тула.
Кроме того, он работал в командах различного уровня клуба "Краснодар", включая основной состав. Дебютный матч нового главного тренера завершился неудачно: команда "Ахмат" проиграла "Рубину" со счетом 0:2.
Это решение рассматривается как важный шаг для развития команды и будущих успехов. Руководство продолжит поддерживать деятельность тренера и стремится создать все условия для достижения результатов командой.