«Krasnodar» klubi va Armaniston terma jamoasi yarim himoyachisi Eduard Spertsyan o‘z milliy jamoasining 2026 yilgi jahon chempionatiga chiqish imkoniyatlarini qanday baholashi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ta’kidlashicha, yuqori darajadagi terma jamoalarga qarshi o‘yinlarda har doim ham ijobiy natija qo‘lga kiritish mumkin emas, biroq ular futbol o‘ynashga tayyor va o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘rishga intilmoqda. Armaniston terma jamoasining jahon chempionati saralash bosqichida raqiblari sifatida Portugaliya, Irlandiya va Vengriya terma jamoalari ishtirok etadi.
Saralash o‘yinlari kuz faslida bo‘lib o‘tadi, har oyda ikki turdan o‘tkaziladi. Jahon chempionatiga bevosita yo‘llanmani faqat guruhda birinchi o‘rinni egallagan jamoa oladi.
Ikkinchi o‘rinni egallagan jamoa esa play-off bosqichiga yo‘l oladi. 2026 yilgi jahon chempionati Amerika Qo‘shma Shtatlari, Kanada va Meksika tomonidan tashkil etiladi.
Eduard Spertsyanning so‘zlariga ko‘ra, jamoa o‘z maqsadlariga erishish uchun barcha kuchini safarbar etadi va muxlislarni yaxshi natijalar bilan quvontirishga harakat qiladi.

Сперцян оценил шансы Армении на чемпионате мира
Полузащитник клуба «Краснодар» и сборной Армении Эдуард Сперцян высказал мнение о шансах своей национальной команды на выход в чемпионат мира 2026 года. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что не всегда можно добиться положительного результата в играх против команд высокого уровня, однако они готовы играть в футбол и стремятся попробовать свои силы. В отборочном этапе чемпионата мира сборная Армении будет соперничать с командами Португалии, Ирландии и Венгрии.
Отборочные игры пройдут осенью, по два тура каждый месяц. Прямую путевку на чемпионат мира получит только команда, занявшая первое место в группе.
Команда, занявшая второе место, выйдет в стадию плей-офф. Чемпионат мира 2026 года будет организован США, Канадой и Мексикой.
По словам Эдуарда Сперцян, команда мобилизует все свои силы для достижения целей и старается порадовать болельщиков хорошими результатами.