Radimov RPLda Zenit, CSKA va Krasnodarni favoritar deb atadi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi Vladislav Radimov Rossiya chempionligi uchun kurash haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar CSKA jamoasi yaqin kelajakda tarkibini kuchaytirsa, ular chempionlik uchun asosiy da’vogarlar qatoriga kiradi. Aks holda, CSKA uchun vaziyat murakkablashadi.
Radimovning fikricha, «Zenit» doimiy ravishda asosiy favoritlardan biri hisoblanadi. Shuningdek, «Krasnodar» ham kuchli jamoa sifatida e’tirof etiladi.
«Spartak» esa hozircha ushbu uchlikdan keyingi o‘rinlarni egallamoqda. «Dinamo» va «Loko» jamoalari ham hozircha yuqori uchlikdan tashqarida qolmoqda.
O‘tgan mavsumda «Krasnodar» ilk bor Rossiya chempionligini qo‘lga kiritdi. «Zenit» esa olti yil ketma-ket chempion bo‘lgach, bu safar bir ochko kam yig‘ib, ikkinchi o‘rinni egalladi.
Rossiya chempionatining ikkinchi tur o‘yinlari 25 iyuldan 27 iyulgacha davom etadi. Ushbu davrda jamoalar o‘z imkoniyatlarini sinab ko‘radi va chempionlik uchun kurash yana qizg‘in tus oladi.

Радимов назвал Зенит, ЦСКА и Краснодар фаворитами РПЛ
В последние годы известный футболист Владислав Радимов высказал свои мысли о борьбе за чемпионство России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если команда ЦСКА в ближайшем будущем усилит состав, они войдут в число основных претендентов на чемпионство. В противном случае ситуация для ЦСКА усложнится.
По мнению Радимова, «Зенит» постоянно считается одним из основных фаворитов. Также «Краснодар» признается сильной командой.
«Спартак» пока занимает места после этой тройки. Команды «Динамо» и «Локо» также пока остаются вне первой тройки.
В прошлом сезоне «Краснодар» впервые завоевал чемпионство России. «Зенит», став чемпионом шесть лет подряд, в этот раз занял второе место, набрав на одно очко меньше.
Игры второго тура чемпионата России будут проходить с 25 по 27 июля. В этот период команды испытают свои возможности, и борьба за чемпионство снова разгорится.