Vilyarreal klubi Milan Interining o‘ng qanot himoyachisi Tajon Bushananni sotib olish bo‘yicha kelishuvni yakunlamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
TSN Sports xabariga ko‘ra, tomonlar 26 yoshli futbolchining transfer shartlari bo‘yicha deyarli kelishib olgan. Bugun, payshanba kuni, klublar o‘rtasida navbatdagi muzokaralar o‘tkaziladi.
Kanadalik futbolchi mavsumoldi tayyorgarligini Inter jamoasi tarkibida boshlaydi, ammo u jamoada qolishi ehtimoli kam. Tajon Bushanan o‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Vilyarreal klubida ijarada o‘ynadi.
U sariq submarine nomi bilan tanilgan jamoa safida 13 ta o‘yinda maydonga tushib, bitta gol urdi va ikki golli uzatma berdi. Himoyachining Transfermarkt saytida bahosi 6 million yevroga teng deb ko‘rsatilgan.
U asosan o‘ng qanot himoyachisi sifatida o‘ynaydi, shuningdek, qanot hujumchisi pozitsiyasida ham maydonga tushishi mumkin. Ushbu transfer ikki klub o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlashi kutilmoqda.

Вильярреал близок к покупке Тажона Бушана
Клуб Вильярреал завершает соглашение о покупке правого защитника Милан Интер Таджона Бушанана. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации TSN Sports, стороны почти согласовали условия трансфера 26-летнего футболиста. Сегодня, в четверг, состоятся очередные переговоры между клубами.
Канадский футболист начнет предсезонную подготовку в составе команды Интер, однако вероятность его оставления в команде мала. Таджон Бушанан играл в аренде в клубе Вильярреал во второй половине прошлого сезона.
В команде, известной как желтая субмарина, он провел 13 матчей, забил один гол и отдал две голевые передачи. Стоимость защитника на сайте Transfermarkt составляет 6 миллионов евро.
Он в основном играет на позиции правого защитника, а также может выходить на поле на позиции крайнего нападающего. Ожидается, что этот трансфер еще больше укрепит сотрудничество между двумя клубами.