Real yangi himoyachisini zamonaviy yulduz deb baholamoqda
Madridning "Real" jamoasining markaziy himoyachisi Din Huyssen yangi jamoasida tezda o‘zini isbotladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
20 yoshli futbolchi iyun oyida "Bornmut" klubidan "Real"ga o‘tdi. U Xabi Alonso boshqaruvidagi jamoa bilan Jahon klublari chempionatida beshta o‘yinda maydonga tushdi.
Yarim finalda "PSJ"ga qarshi o‘yinda madridliklar 0:4 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Ushbu mag‘lubiyatning sabablari orasida Huyssenning jarima tufayli o‘yinni o‘tkazib yuborgani ham bor.
"Real" klubi Din Huyssenning imkoniyatlaridan juda mamnun. Diario AS nashrining xabar berishicha, klub futbolchi katta salohiyatga ega deb hisoblaydi va uni "zamonaviy davr himoyachisi" sifatida ko‘rmoqda.
Huyssen o‘zining noyob mahorati bilan Xabi Alonso loyihasida muhim o‘rin egallagan. Shuningdek, uning mashg‘ulotlardagi tinimsiz mehnati "Real" jamoasi tomonidan yuqori baholanmoqda.
Bu yosh futbolchining kelajagi yorqin va u jamoaning asosiy tarkibida doimiy o‘rin olishi kutilmoqda.

Реал оценивает нового защитника как современную звезду
Центральный защитник мадридского "Реала" Дин Хуйссен быстро проявил себя в новой команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
20-летний футболист в июне перешел из клуба "Борнмут" в "Реал". Он вышел на поле в пяти матчах на чемпионате мира клубов под руководством Хаби Алонсо.
В полуфинале против "ПСЖ" мадридцы проиграли со счетом 0:4. Среди причин этого поражения также есть пропуск Хуйссеном игры из-за удаления.
Клуб "Реал" очень доволен возможностями Дина Хуйссена. По информации издания Diario AS, клуб считает, что футболист обладает большим потенциалом и видит его как "защитника современного времени".
Хуйссен занял важное место в проекте Хаби Алонсо благодаря своим уникальным навыкам. Также его неустанный труд на тренировках высоко ценится командой "Реал".
Будущее этого молодого футболиста выглядит ярким, и ожидается, что он займет постоянное место в основном составе команды.