Rossiyalik murabbiy Nikolay Pisarev Rossiya chempionatining birinchi turidagi eng yaxshi futbolchi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Lokomotiv" jamoasining hujumchisi Rudenko haqida gapirdi. Rudenko ushbu o‘yinda gol urib, golga uzatma berdi va jamoasiga "Sochi" jamoasini mag‘lub etishda yordam berdi.
Pisarev uni turning eng yaxshi o‘yinchisi deb atadi. Eslatib o‘tamiz, Rudenko "Lokomotiv"ning yozgi transferlaridan biri bo‘lib, avvalgi mavsumda u faoliyatini to‘xtatgan "Ximki" jamoasida o‘ynagan.
Moskva yaqinidagi klubda u bir necha mavsum davomida maydonga tushgan. Ushbu o‘yinda Rudenko so‘nggi daqiqalarda gol urib, jamoasining g‘alabasida muhim rol o‘ynadi.
Natijada "Lokomotiv" 3:0 hisobida g‘alaba qozondi. Pisarevning fikricha, Rudenko jamoaning muvaffaqiyatida asosiy omillardan biri bo‘ldi.

Писарев: Руденко лучший в первом туре РПЛ
Российский тренер Николай Писарев высказал мнение о лучшем футболисте первого тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он говорил о нападающем команды "Локомотив" Руденко. Руденко в этой игре забил гол и отдал голевую передачу, помогая своей команде одержать победу над командой "Сочи".
Писарев назвал его лучшим игроком тура. Напомним, что Руденко является одним из летних трансферов "Локомотива", а в прошлом сезоне он играл в команде "Химки", которая прекратила свое существование.
В клубе под Москвой он выходил на поле на протяжении нескольких сезонов. В этой игре Руденко забил гол в последние минуты и сыграл важную роль в победе своей команды.
В результате "Локомотив" одержал победу со счетом 3:0. По мнению Писарева, Руденко стал одним из ключевых факторов успеха команды.