Pisarev: Orenburg sun’iy gazon bilan ustun bo‘ladi
Nikolay Pisarev Rossiya Premyer Ligasi jamoasi "Orenburg" va uning uy maydoni hisoblangan "Gazovik" stadionining maydoni haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U "Orenburg" jamoasining qaytishi va maydonning sun’iy qoplamasi haqida o‘z mulohazasini aytdi. Pisarevning so‘zlariga ko‘ra, "Orenburg" jamoasi o‘z uy maydonidagi sun’iy gazon tufayli raqiblariga nisbatan afzallikka ega bo‘ladi va bu ularni kuchliroq o‘ynashga undaydi.
Shuningdek, u jamoaning ko‘plab yo‘qotishlarga duch kelganini ta’kidladi va ilgari bu jamoa haqida ko‘p ma’lumotga ega emasligini bildirdi. Birinchi turda "Orenburg" Moskva shahridagi CSKA jamoasi bilan o‘yinda kutilmagan natija qayd etdi.
Ular Ural mintaqasida bo‘lib o‘tgan o‘yinda 0:0 hisobida durang o‘ynashdi. Ikkinchi tur doirasida "Orenburg" Makhachkala shahrining "Dinamo" jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 27 iyul, ya’ni yaqinlashib kelayotgan yakshanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan. Mazkur o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, mavsum davomida ko‘plab muxlislarning e’tiborini tortadi.

Pisarev: Оренбург будет превосходить с искусственным газоном
Николай Писарев высказал мнение о команде России Премьер-лиги "Оренбург" и поле стадиона "Газовик", который является их домашним стадионом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он поделился своими размышлениями о возвращении команды "Оренбург" и искусственном покрытии поля. По словам Писарева, команда "Оренбург" будет иметь преимущество над соперниками благодаря искусственному газону на своем домашнем стадионе, что будет побуждать их играть сильнее.
Также он отметил, что команда столкнулась с множеством потерь и заявил, что ранее у него не было много информации о данной команде. В первом туре "Оренбург" зафиксировал неожиданный результат в матче с командой ЦСКА из Москвы.
Они сыграли вничью 0:0 в игре, проходившей в Урале. Во втором туре "Оренбург" сыграет в гостях против команды "Динамо" из Махачкалы.
Этот матч запланирован на 27 июля, то есть на ближайшее воскресенье. Данная игра имеет важное значение для команд и привлечет внимание многих болельщиков в течение сезона.