Korintians Krasnodar hujumchisini sotib olmoqchi
Braziliyaning "Korintians" klubi 31 yoshli "Krasnodar" jamoasining qanot hujumchisi Viktor Sa’ga qiziqish bildirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Andre Ernanning ijtimoiy tarmoqlardagi sahifalarida ma’lum qilingan. Hozirda tomonlar o‘rtasida muzokaralar faol bosqichda davom etmoqda, ammo yakuniy kelishuvga hali erishilmagan.
Manba xabariga ko‘ra, klublar o‘rtasidagi muloqot ijobiy ruhda kechmoqda. Viktor Sa 2024 yilning qish faslida "Botafogo" jamoasidan "Krasnodar"ga o‘tgan.
O‘tgan mavsumda braziliyalik futbolchi barcha turnirlarda jami 29 o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va beshta golli uzatma amalga oshirdi. Uning Rossiya klubi bilan shartnomasi 2026 yil yozigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali bahosiga ko‘ra, hujumchining bozor qiymati uch million yevroni tashkil etadi. Mazkur ma’lumotlar asosida "Korintians" klubi futbolchini sotib olish borasida jiddiy harakat qilmoqda va kelgusida muzokaralarning qanday natija berishi futbol ixlosmandlari uchun qiziq bo‘lishi aniq.

Коринтианс хочет купить нападающего Краснодарa
Бразильский клуб "Коринтианс" проявляет интерес к 31-летнему крайнему нападающему команды "Краснодар" Виктору Са. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эта информация была озвучена журналистом Андре Эрнаном на его страницах в социальных сетях. В настоящее время переговоры между сторонами находятся на активной стадии, однако окончательное соглашение еще не достигнуто.
По данным источника, общение между клубами проходит в позитивном ключе. Виктор Са перешел из команды "Ботафого" в "Краснодар" зимой 2024 года.
В прошлом сезоне бразильский футболист провел 29 матчей во всех турнирах, забил четыре гола и сделал пять голевых передач. Его контракт с российским клубом действует до лета 2026 года.
По оценке портала Transfermarkt, рыночная стоимость нападающего составляет три миллиона евро. Исходя из этой информации, клуб "Коринтианс" серьезно настроен на покупку футболиста, и в будущем результаты переговоров будут интересны футбольным болельщикам.