Uesli Sneyder, sobiq «Inter» futbolchisi, Klub jahon chempionati musobaqasining yangilangan formatiga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, yangi musobaqa tuzilmasi haqiqatan ham qiziqarli va ishtirokchilar sonining ko‘payishi Evropa tashqarisidagi klublarga ko‘proq e’tibor qaratish imkonini beradi. Bu esa futbolning global o‘yin sifatida rivojlanishini yanada ta’minlaydi.
Futbol muxlislari butun dunyo bo‘ylab turli xil jamoalarni ko‘rishga haqlidir. U Mayamida o‘tkazilgan bir nechta o‘yinlarni tomosha qilib, musobaqadan ijobiy taassurot olganini ta’kidladi.
Shuningdek, Klub jahon chempionati formati jiddiy o‘zgarishlarga duch keldi. Endilikda musobaqada 32 jamoa ishtirok etadi, bu esa uni terma jamoalar o‘rtasidagi jahon chempionatiga o‘xshatadi.
Oldin esa faqat olti klub musobaqada qatnashardi. Bu yangilanishlar futbolning yanada rivojlanishi va kengroq auditoriyaga ega bo‘lishiga xizmat qiladi.
Musobaqaning yangi shakli futbol ixlosmandlari uchun ko‘proq qiziqarli va rang-barang bo‘lishi kutilmoqda.

Снейдер похвалил формат чемпионата мира
Уэсли Снейдер, бывший футболист «Интера», высказал свое мнение о обновленном формате клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, новая структура турнира действительно интересна, и увеличение числа участников позволит уделить больше внимания клубам за пределами Европы. Это, в свою очередь, будет способствовать дальнейшему развитию футбола как глобальной игры.
Футбольные болельщики по всему миру имеют право видеть различные команды. Он отметил, что, посмотрев несколько матчей, проведенных в Майами, получил положительные впечатления от турнира.
Кроме того, формат клубного чемпионата мира претерпел серьезные изменения. Теперь в турнире участвуют 32 команды, что делает его похожим на чемпионат мира среди национальных команд.
Ранее в турнире участвовали только шесть клубов. Эти обновления способствуют дальнейшему развитию футбола и расширению аудитории.