Magomedov: Spartak o‘yini keyin sukut hukmron edi
Mahachqaladagi Dinamo jamoasi darvozaboni Timur Magomedov Rossiya Premyer Ligasi yangi mavsumining boshlang‘ich o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ular poytaxt Spartak jamoasiga qarshi o‘ynashdi. O‘yinda ko‘plab vazifalar oldida turganini aytdi.
Spartak jamoasi ularga jiddiy qiyinchiliklar tug‘dirdi va bir necha bor gol urishga harakat qildi, garchi ba'zilari ofsaydda bo‘lgan. Bu o‘yindan saboq olish kerakligini ta’kidladi.
O‘yin tugagach, jamoa a’zolari hayratda qoldi va natijani anglab yetishda qiynaldi. Hozir esa o‘tgan o‘yin haqida o‘ylamasdan, oldinga qarab harakat qilish zarurligini aytdi.
O‘yinda yagona gol 37-daqiqada Markinyos tomonidan kiritildi. Boshqa to‘rt gol videoko‘rikdan so‘ng bekor qilindi.
O‘yinning 19 iyul kuni Lukoil Arena stadionida o‘tkazilgani va mezbonlar 1:0 hisobida g‘alaba qozongani ma’lum qilindi. Magomedovning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tayyorgarlikni yanada puxta amalga oshirishi lozim.

Магомедов: Игра Спартака затем была под властью молчания
Вратарь команды Динамо из Махачкалы Тимур Магомедов высказал свои мысли о стартовом матче нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Они играли против столичного Спартака. Он сказал, что перед ними стояло множество задач.
Команда Спартак создала им серьезные трудности и несколько раз пыталась забить, хотя некоторые из этих моментов были в офсайде. Он подчеркнул, что из этой игры нужно извлечь урок.
После окончания матча члены команды были в недоумении и испытывали трудности с осознанием результата. Сейчас, по его словам, необходимо двигаться вперед, не думая о прошедшей игре.
Единственный гол в матче был забит Маркиньосом на 37-й минуте. Четыре других гола были отменены после видеопросмотра.
Матч состоялся 19 июля на стадионе Лужники, и хозяева выиграли со счетом 1:0. По словам Магомедова, команде необходимо более тщательно подготовиться.