Agent argentinalik hujumchi Adolfo Gaychaning vakili Pablo Karo futbolchining "Talyeres" klubiga o'tmasligi haqida ma'lumotni tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Avvalroq klublar o'rtasida kelishuvga erishilgani haqida xabarlar tarqalgan edi, ammo natijada futbolchi CSKAda qolgan. "Talyeres" masalani oxirgi daqiqagacha cho‘zdi va shartnoma shartlari bo‘yicha kelishuvga erisha olmadi.
Karo so‘zlariga ko‘ra, va'dalar bajarilmasa, ular jiddiy qabul qilinmaydi. 2024/2025 yilgi mavsumda Gaych Rossiya chempionati va kubogida CSKA safida ikki o‘yin o‘tkazdi, ammo gol ura olmadi.
Futbolchi ilgari Turkiyaning "Antalyaspor" klubiga ijaraga berilgan bo‘lib, u yerda barcha musobaqalarda 38 o‘yinda 9 ta gol urdi. 26 yoshli hujumchining amaldagi shartnomasi CSKA bilan 2026 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan.

Агент Гайча отказался от переговоров по трансферу
Агент аргентинского нападающего Адольфо Гайчи, Пабло Каро, подтвердил информацию о том, что футболист не перейдет в клуб "Тальерес". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее появлялись сообщения о том, что клубы достигли соглашения, однако в итоге футболист остался в ЦСКА. "Тальерес" затянул вопрос до последней минуты и не смог достичь соглашения по условиям контракта.
По словам Каро, если обещания не выполняются, их не воспринимают всерьез. В сезоне 2024/2025 Гайча провел два матча за ЦСКА в чемпионате и кубке России, но не смог забить гол.
Футболист ранее был отдан в аренду в турецкий клуб "Антальяспор", где в 38 матчах во всех турнирах забил 9 голов. Действующий контракт 26-летнего нападающего с ЦСКА рассчитан до 30 июня 2026 года.