Dyakov: Abena transferi umuman tushunarsiz edi
Sobiq «Rostov» jamoasi himoyachisi Vitaliy Dyakov «Evro-Futbol.Ru» tarmoq nashriga bergan intervyusida 2025 yilda «Spartak» jamoasining muvaffaqiyatsiz sotib olishlari haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Milenti Abena transferini tushunarsiz deb atadi va uning «Spartak» uchun nima maqsadda olib kelinganini so‘radi. Dyakovning aytishicha, futbolchi faqat bir yil Moskvada qolib, bir necha o‘yin o‘tkazgan.
Umuman olganda, jamoa qishki transferlar mavsumida yaxshi xaridlar amalga oshirmagan. Jamoa katta mablag‘ sarflagan bo‘lsa-da, Levi Garsiya va Pablo Solari o‘z qiymatiga yarasha o‘yin ko‘rsata olmagan.
Eng qiziqlisi, ular ozgina o‘ynagan, bu esa yanada hayratlanarli holatdir. Shuningdek, Dyakov «Spartak» 26 iyul kuni o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga qarshi Rossiya chempionatining ikkinchi tur o‘yinini o‘tkazishini va uchrashuv soat 15:00 da boshlanishini ma’lum qildi.

Дьяков: Трансфер Абены был совершенно непонятен
Бывший защитник «Ростова» Виталий Дьяков в интервью сетевому изданию «Евро-Футбол.Ру» высказал мнение о неудачных покупках команды «Спартак» в 2025 году. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он назвал переход Миленти Абены непонятным и задался вопросом, с какой целью он был приобретен для «Спартака». По словам Дьякова, футболист провел всего один год в Москве и сыграл несколько матчей.
В целом команда не сделала хороших покупок в зимний трансферный период. Несмотря на то что команда потратила большие средства, Леви Гарсия и Пабло Солари не смогли показать игру, соответствующую их стоимости.
Самое интересное, что они сыграли очень мало, что является еще более удивительным фактом. Также Дьяков сообщил, что «Спартак» 26 июля проведет матч второго тура чемпионата России против команды «Балтика» на своем поле, и встреча начнется в 15:00.