Galaktionov startni yomon o‘tsa, ishdan ketadi
Avvalgi Lokomotiv jamoasi prezidenti Nikolay Naumov Euro-Futbol.ru tarmoq nashriga bergan intervyusida bosh murabbiy Mixail Galaktionov yaqinda ishdan bo‘shatilishi mumkinligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, Galaktionov jamoani mavsumga tayyorlashni uddalay olmayapti. Murabbiy yaxshi motivator va taktika bo‘yicha malakaga ega bo‘lishi mumkin, ammo asosiy vazifa – jamoani uzoq davom etadigan musobaqaga tayyorlashdir.
Qish mavsumida bu ish unga amalga oshira olmadi. Naumovning ta’kidlashicha, bu Galaktionov uchun so‘nggi imkoniyat.
Agar u mavsumning birinchi qismini muvaffaqiyatsiz yakunlasa, jamoa uni tark etishga majbur bo‘ladi. Rossiya chempionatining birinchi turida Lokomotiv Sochi jamoasini 3:0 hisobida mag‘lub etdi.
Endi ikkinchi turda Galaktionov boshchiligidagi jamoa Krasnodar maydonida o‘yin o‘tkazadi. O‘yin 26 iyul kuni soat 19:00da boshlanadi.
Ushbu o‘yinning natijasi bosh murabbiyning kelajagi uchun muhim hisoblanadi. Jamoa va muxlislar oldida katta mas’uliyat turgan bir paytda, bosh murabbiydan yuqori natija kutilmoqda.

Галактионов, если старт пройдет плохо, уйдет с работы
Бывший президент команды Локомотив Николай Наумов в интервью сетевому изданию Euro-Futbol.ru сообщил, что главный тренер Михаил Галaktionov может быть уволен в ближайшее время. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, Галaktionov не справляется с подготовкой команды к сезону. Тренер может быть хорошим мотиватором и обладать тактическими навыками, но основная задача – подготовить команду к длительному соревнованию.
В зимний период ему не удалось это сделать. Наумов отметил, что это последний шанс для Галaktionov.
Если он не успешно завершит первую часть сезона, команда будет вынуждена его покинуть. В первом туре чемпионата России Локомотив одержал победу над командой Сочи со счетом 3:0.
Теперь во втором туре команда под руководством Галaktionov проведет матч на поле Краснодара. Игра начнется 26 июля в 19:00.
Результат этой игры будет важен для будущего главного тренера. В то время как перед командой и болельщиками стоит большая ответственность, от главного тренера ожидается высокий результат.