Fofana: Modrich «Milan» uchun katta foyda beradi
Italiya klubi «Milan» yarim himoyachisi Yusuf Fofana Luka Modrichning jamoaga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida yangi futbolchi bilan mashg‘ulotlarni intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi. Fofana aytishicha, Modrichning o‘yini va maydon tashqarisidagi suhbatlari orqali ko‘p narsalarni o‘rganish mumkin.
Uning fikricha, Luka Modrich «Milan» jamoasiga katta foyda keltiradi. Oldinroq Modrich 13 yil davomida Madridning «Real» klubida o‘ynagan.
U bu jamoa tarkibida jami 597 ta o‘yin o'tkazib, 43 ta gol urgan va 95 ta golli pas bergan. 39 yoshli xorvat futbolchisi oldin jahon chempionatida ikkinchi o‘rin, shuningdek, «Oltin to‘p» sovrinini qo‘lga kiritgan.
Mazkur yozda u erkin agent sifatida «Milan»ga qo‘shildi. Uning tajribasi va mahorati jamoa uchun katta ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Fofana: Модрич принесет большую пользу «Милану»
Итальянский клуб «Милан» полузащитник Юсуф Фофана высказался о переходе Луки Модрича в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что с нетерпением ждет тренировок с новым футболистом. По словам Фофаны, у Модрича можно многому научиться как на поле, так и в разговорах вне его.
По его мнению, Лука Модрич принесет «Милану» большую пользу. Ранее Модрич играл в мадридском «Реале» на протяжении 13 лет.
В составе этой команды он провел в общей сложности 597 матчей, забил 43 гола и отдал 95 голевых передач. 39-летний хорватский футболист ранее завоевал второе место на чемпионате мира, а также получил приз «Золотой мяч».
Этим летом он присоединился к «Милану» в качестве свободного агента. Ожидается, что его опыт и мастерство будут иметь большое значение для команды.