Cherevchenko Lokomotivning kuchli o‘yiniga baho berdi
Igor Cherevchenko, ilgari “Lokomotiv” jamoasini boshqargan murabbiy, poytaxt jamoasining yangi mavsumdagi imkoniyatlarini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, “Lokomotiv” jismonan yaxshi tayyorlangan va bu mavsumda kuchli o‘yin ko‘rsatishga tayyor. So‘nggi o‘yinda “Sochi”ga qarshi uchta gol urilishi jamoaning o‘zaro muvofiqligini va kuchli tayyorgarligini ko‘rsatadi.
Jamoa tarkibi to‘liq shakllangan, futbolchilar bir-birlarini yaxshi tushunadi. Cherevchenko shuningdek, “temiryo‘lchilar”ning yuqori natijalarga erishish imkoniyatlarini to‘liq baholash uchun bir necha tur o‘tayotganini kutish kerakligini ta’kidladi.
“Lokomotiv” yangi mavsumni “Sochi”ga qarshi 3:0 hisobidagi ishonchli g‘alaba bilan boshladi. Bugun, 26 iyul kuni, Mikhail Galaktionov boshchiligidagi jamoa Rossiya chempioni “Krasnodar” bilan o‘yinda maydonga tushadi.
Uchrashuv “buzovlar”ning uy stadionida bo‘lib o‘tadi va Moskva vaqti bilan soat 19:00 da boshlanadi. Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi haqiqiy kuchini ko‘rsatishi kutilmoqda.

Червченко оценил сильную игру Локомотива
Игорь Череваченко, ранее возглавлявший команду «Локомотив», оценил возможности столичной команды в новом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, «Локомотив» физически хорошо подготовлен и готов показать сильную игру в этом сезоне. Последний матч против «Сочи», в котором было забито три гола, демонстрирует взаимопонимание команды и высокую готовность.
Состав команды полностью сформирован, футболисты хорошо понимают друг друга. Череваченко также отметил, что для полной оценки возможностей «железнодорожников» нужно подождать несколько туров.
«Локомотив» начал новый сезон с уверенной победы над «Сочи» со счетом 3:0. Сегодня, 26 июля, команда под руководством Михаила Галактионова выйдет на поле в матче против чемпиона России «Краснодара».
Встреча пройдет на домашнем стадионе «быков» и начнется в 19:00 по московскому времени. Ожидается, что эта игра покажет истинную силу команды в сезоне.