Karpin: g‘alaba hisobidan boshqa narsa yo‘q
«Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin «Match TV»ga «Rostov»ga qarshi o‘yindan so‘ng fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, birinchi g‘alaba og‘ir va hissiyotga boy bo‘ldi. O‘yin ham murakkab kechdi.
Harorat ham «Rostov», ham «Dinamo» futbolchilariga salbiy ta’sir ko‘rsatdi. Shuningdek, jarohatlar ham muammo tug‘dirdi.
Himoyachilar soni kamligi sababli o‘yin oxirigacha Kutiyskiy, Zaydenzal va Skopintsev maydonda bo‘lishi kerak edi. Kubok o‘yinlari har doim qiyin kechadi.
Fernandes jarohat olganidan keyin Skopintsev erta maydonga tushdi va chap qanotda faol harakat qildi. Afsuski, darvoza oldida raqib jamoa ko‘proq faollik ko‘rsatdi.
Dastlabki 15 daqiqa va ikkinchi taym boshida darvozabon Lunyev ikki marta jamoani qutqardi. Biroq, raqib jamoa aniq xavfli vaziyatlar yaratgani yo‘q edi.
Kaseres bugungi va oldingi o‘yinlardagi natijaviy harakatlari bilan eng yaxshi futbolchi deb hisoblanadi. Birinchi taymda unga shaxsiy topshiriqlar berilgan edi.
Ikkinchi taymda u ko‘proq himoyaga e’tibor qaratdi, chunki hisob 1:0 edi va «Rostov» uzoq to‘p uzatish taktikasi bilan o‘ynadi. Jamoa raqibning yuqori va kuchli hujumchilariga qarshi kurashishi kerak edi.
Dastlabki ikki o‘yinda «Dinamo» futbolchilari hali to‘liq tayyor emasdek, jismoniy holatlari biroz sust ko‘rinadi. Ammo murabbiy bunday fikrda emas.
Jamoa yuqori intensivlikda harakat qilmoqda va sprintlar soni oldingi o‘yinlarga nisbatan ko‘p. Shuningdek, raqamlar ham jamoaning jismoniy holatining yaxshi ekanini ko‘rsatadi.
Eng ko‘p yoqqan narsa g‘alaba hisobining o‘zi bo‘ldi. O‘yin borasida esa boshqa hech narsa ajralib turmadi.

Карпин: победа — это единственное, что имеет значение
Главный тренер команды «Динамо» Валерий Карпин высказался для «Матч ТВ» после игры с «Ростовом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, первая победа была тяжелой и насыщенной эмоциями. Игра также прошла сложно.
Температура негативно сказалась как на футболистах «Ростова», так и на футболистах «Динамо». Кроме того, травмы также стали проблемой.
Из-за нехватки защитников до конца игры на поле должны были находиться Кутицкий, Зайдензаль и Скопинцев. Кубковые игры всегда проходят сложно.
После травмы Фернандеса Скопинцев вышел на поле раньше и активно действовал на левом фланге. К сожалению, соперник проявил больше активности у ворот.
В первые 15 минут и в начале второго тайма вратарь Лунёв дважды спас команду. Однако соперник не создал явных опасных моментов.
Касерес по результативным действиям в сегодняшней и предыдущих играх считается лучшим игроком. В первом тайме ему были даны индивидуальные задания.
Во втором тайме он больше внимания уделял обороне, так как счет был 1:0, и «Ростов» играл тактикой длинных передач. Команда должна была бороться с высокими и сильными нападающими соперника.
В первых двух играх футболисты «Динамо» пока не выглядят полностью готовыми, их физическое состояние кажется немного слабым. Однако тренер не согласен с этим мнением.
Команда действует на высокой интенсивности, и количество спринтов значительно увеличилось по сравнению с предыдущими играми. Кроме того, цифры также показывают, что физическое состояние команды хорошее.