Futbol olamida kim yaxshiroq, Leo Messi yoki Krishtianu Ronaldu degan savolga aniq javob yo‘q. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Xuddi shunday, Artyom Dzyuba Dmitriy Loskovning Rossiya chempionatidagi gol va assist bo‘yicha rekordini qachon yangilagani haqida ham aniq fikr bildirish qiyin. Dzyuba rekordni bahorda nishonlagan edi, o‘sha paytda “Akron” jamoasi o‘z maydonida “Spartak”ga 2:3 hisobida yutqazgandi.
Shu kuni Artyom muxlislarga “Buv Los. Bo‘ldim Lev” yozuvi tushirilgan futbolkani ko‘rsatdi.
“Sport-Express” va “Sports” nashrlari esa o‘z tadqiqotlarini olib bordi. Ular Dzyuba va Loskovning chempionatdagi gollari va assistlarini qayta hisoblab chiqishdi.
Dzyuba esa o‘z ko‘rsatkichlari pastroq chiqgani uchun natijalar bilan rozi bo‘lmadi. Agar ushbu tadqiqotga tayanilsa, Dzyuba rekordni shanba kuni “Sochi”ga qarshi o‘yinda yangilagan.
Hozir Artyomning “gol+assist” tizimidagi ballari jami 256 (169 gol va 87 assist), Loskovda esa 255 (120 gol va 135 assist). Xulosa qilib aytganda, har bir inson qaysi statistika ishonchli ekanligini o‘zicha hal qilishi mumkin.

Дзюба обновил рекорд, но споры продолжаются
В мире футбола нет однозначного ответа на вопрос, кто лучше, Лионель Месси или Криштиану Роналду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Точно так же трудно высказать четкое мнение о том, когда Артем Дзюба обновил рекорд Дмитрия Лоскова по голам и ассистам в чемпионате России. Дзюба отметил рекорд весной, когда его команда "Акрон" проиграла "Спартаку" со счетом 2:3 на своем поле.
В тот день Артем показал болельщикам футболку с надписью "Був Лос. Стал Лев".
Издания "Спорт-Экспресс" и "Спорт" провели свои исследования. Они пересчитали голы и ассисты Дзюбы и Лоскова в чемпионате.
Однако Дзюба не согласился с результатами, так как его показатели оказались ниже. Если опираться на это исследование, Дзюба обновил рекорд в субботу в матче против "Сочи".
Сейчас у Артема в системе "гол+ассист" всего 256 баллов (169 голов и 87 ассистов), а у Лоскова 255 (120 голов и 135 ассистов). В заключение, каждый человек может сам решить, какая статистика является надежной.