Xabi Alonso jamoasida uch nafar markaziy himoyachidan tashkil topgan o‘yinni joriy etmoqchi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shu bilan birga, «Real» bosh murabbiyi Raul Asensioning o‘yini unga ma’qul kelmadi. Ok Diario nashrining xabar berishicha, «qirollar» akademiyasi yetuklari orasidan chiqqan Asensio Jahon klublari chempionatidagi o‘yinida o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata olmadi.
Shuning uchun u yangi mavsum uchun asosiy tarkibda o‘yinchi sifatida ko‘zda tutilmayapti. Umuman olganda, Raul Asensio yaqinda ikkinchi darajali o‘ringa tushishi kutilmoqda.
Bundan tashqari, «Real» joriy yozda himoya chizig‘iga yangi futbolchi, Ibrahima Konateni olib kelishi mumkin. Bu esa Asensioning jamoadagi mavqeyini yanada qiyinlashtirishi ehtimoldan holi emas.
22 yoshli Raul Asensio hozirgacha «Real»ning birinchi jamoasi safida 46 ta o‘yinda maydonga tushdi va ularda ikki golga uzatma berdi. Uning jamoadagi o‘rni va kelajagi murabbiyning yangi rejalariga bog‘liq bo‘lmoqda.

Хаби Алонсо исключает Асенсио из основного состава
Хаби Алонсо намерен внедрить игру, состоящую из трех центральных защитников, в своей команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
При этом главный тренер «Реала» Рауль остался недоволен игрой Асенсио. По информации издания Ok Diario, Асенсио, который вышел из академии «королей», не смог проявить себя с лучшей стороны в матче чемпионата клубов мира.
Поэтому он не рассматривается как игрок основного состава на новый сезон. В целом ожидается, что Рауль Асенсио вскоре опустится на второй план.
Кроме того, «Реал» может подписать нового игрока в защиту, Ибрагима Конате, этим летом. Это может еще больше усложнить положение Асенсио в команде.
22-летний Рауль Асенсио до сих пор провел 46 матчей за первую команду «Реала» и отдал две голевые передачи. Его место в команде и будущее зависят от новых планов тренера.