Akron jamoasi chempionlik uchun kurashishga tayyor
Tolyatti shahrining Akron futbol klubi hujumchisi Artyom Dzyuba jamoasi haqida muhim bayonot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoa bilan chempionlik uchun kurashishga tayyor ekanligini ta’kidladi. Dzyuba so‘zlariga ko‘ra, kuchli jamoalar ehtiyot bo‘lishi kerak, chunki Akron ular bilan yaqin masofada turibdi.
Akron joriy mavsumning ikkinchi turida Sochi jamoasini 4:0 hisobida mag‘lub etdi. Birinchi turda esa Krylya Sovetov bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi.
Hozirgi kunda jamoa chempionat jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi. Keyingi o‘yinda Akron Moskva Spartak jamoasi bilan to‘qnash keladi.
Shundan oldin esa Zaurbek Tedeev boshchiligidagi jamoa Rusiyaning Fonbet Kubogi guruh bosqichida Baltika bilan o‘ynaydi. O‘tgan mavsumda Akron birinchi marta mamlakat futbolining oliy ligasida ishtirok etdi va turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egalladi.

Команда Акрон готова бороться за чемпионство
Нападающий футбольного клуба Акрон из города Тольятти Артем Дзюба сделал важное заявление о своей команде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что команда готова бороться за чемпионство. По словам Дзюбы, сильные команды должны быть осторожны, так как Акрон находится рядом с ними.
Акрон в текущем сезоне во втором туре победил команду Сочи со счетом 4:0. В первом туре они сыграли вничью с Крыльями Советов 1:1.
В настоящее время команда занимает второе место в таблице чемпионата. В следующем матче Акрон встретится с московским Спартаком.
Перед этим команда под руководством Заурбека Тедеева сыграет с Балтикой на групповом этапе Кубка России Фонбет. В прошлом сезоне Акрон впервые участвовал в высшей лиге футбола страны и занял девятое место в турнирной таблице.