Mironov: Rostov har qanday raqib bilan raqobatlashadi
«Rostov» jamoasining markaziy yarim himoyachisi Aleksey Mironov Rossiya Kubogi doirasidagi «Spartak» bilan o‘yin haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U birinchi o‘yinda jamoa har qanday raqib bilan raqobatlashishga qodirligini ko‘rsatganini ta’kidladi. Mironovning so‘zlariga ko‘ra, jamoada yosh va agressiv asosiy tarkib bor, bu esa klub nomidan kelib chiqadigan ustunlikni yo‘q qiladi.
Shuningdek, u «Spartak»ni Rossiya Premyer Ligasi klublari orasida eng asosiy raqib deb atadi. «Rostov» yangi mavsum boshida «Zenit»ga 1:2, «Dinamo»ga esa 0:1 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
Jamoa muxlislar oldida o‘zini oqlash maqsadida Rossiya Kubogida yaxshi natija ko‘rsatishga harakat qiladi. «Spartak» bilan o‘yin 30 iyul kuni soat 20:45 da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv «Rostov» uchun muhim sinov bo‘ladi. Jamoa o‘zining kuchini namoyish qilib, muxlislarni quvontirishga intiladi.

Миронов: Ростов будет конкурировать с любым соперником
Центральный полузащитник команды «Ростов» Алексей Миронов высказал свое мнение о матче с «Спартаком» в рамках Кубка России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в первом матче команда показала, что способна конкурировать с любым соперником. По словам Миронова, в команде есть молодая и агрессивная основа, что нивелирует преимущества, исходящие от имени клуба.
Также он назвал «Спартак» самым основным соперником среди клубов Российской Премьер-Лиги. «Ростов» в начале нового сезона проиграл «Зениту» со счетом 1:2 и «Динамо» со счетом 0:1.
Команда будет стараться показать хороший результат в Кубке России, чтобы оправдаться перед своими болельщиками. Матч со «Спартаком» начнется 30 июля в 20:45.
Эта встреча станет важным испытанием для «Ростова». Команда стремится продемонстрировать свою силу и порадовать болельщиков.